Asus GTX 660 Overclock

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hovarda

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Arkadaşlar Asus GTX 660 ekran kartının saat hızını 1120 bellek hızını 6800 MHz yapıyorum, FPS de bir artış olmuyor. Ayrıca voltaj verilmiyor sanırım bu karta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç FPS oynuyorsun ki? Ayrıca "Voltaj vermek" şeklinde bir ibare kullanan birisi için O.C. sıkıntılı olabilir.

OC yapsanız da zaten alacağınız 2-3 FPS olacaktır.

Bence ekran kartını yormaya gerek yok.

Kaç FPS oynuyorsun ki? Ayrıca "Voltaj vermek" şeklinde bir ibare kullanan birisi için O.C. sıkıntılı olabilir.

Hocam profesyonel overclockcu değilim ama bu işi öğrenen anasının karnında öğrenmiyor. Tombraider 2013 oyunun da kartın default ayarında 45fps aldığım yerler de o.c yaptığım da 45 FPS alıyorum yani aynı değer. Araştırmama göre voltaj kilitli diye okudum ben de öyle yazdım, şöyle mi yazmalıydım "voltage locked"?

Hangi program ile OC yapıyorsunuz?

Asus GPU Tweak ile yapıyorum.

Programın sol altından "Advenced Mode" kısmına geçiş yapın. Altıgen bir simgesi var geçiş için.

Ondan sonra Settings/Tune/TuneSetting bölümünden "Overclocking Range Enhancement" kutucuğunu işaretlerseniz voltaj açılabilir.

Ama ben OC yapmanıza gerek olmadığını düşünüyorum.

Crysis 3 de 2.bölümde yeşil alanda FPS 30'dan 19'a düşüyor belki buna faydası olur.

Overclock, FPS artışı sağlar fakat her zaman tavan değeri arttırmaz. Ortalama FPS veya en düşük FPS değerini arttırabilir. Sizdeki durum da buna bir örnek. Overclock yaptığınızda herhangi bir sorun oluşmadıysa FPS'ye doğrudan olmasa da dolaylı yoldan katkı sağlayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı