Asus GTX 750 Ti Dual OC Kullanıcı incelemesi

Merhabalar, geçenlerde sizden aldığım önerilere güvenerek bu ekran kartını aldım ve gayet memnunum şuanda işlemci ve ram sorunlarım yüzünden ekran kartından tam performans alamadığım için oyun incelemesi paylaşamıyorum ileride umarım oda olur.

Öncelikle ekran kartının kutusu budur

IMG_20140425_145251.jpg

IMG_20140425_145359.jpg

Onları çekmemişim ama kutusundan Asus GPU Tweak CD'si ve hızlı kurulum klavuzu ile garanti belgesi çıkıyor.

Ekran kartımız

IMG_20140425_152519.jpg

Fanları gayet sessiz çalışıyor %65'e kadar rahatsız edici bir ses çıkmıyor. (benim açımdan sorun olmuyor ses çıksa bile)
IMG_20140425_152548.jpg

2 Adet DVI-D çıkışı (korumasını çıkartmamışım ama) 1 adet VGA ve 1 adetde HDMI çıkışı bulunuyor.

IMG_20140425_152541.jpg

Ekran kartının üst tarafında ise 6'lı güç girişi bulunuyor.

IMG_20140425_152525.jpg

Yükte ben en fazla 63 derece gördüm boşta ise 25 ile 28 derece arasında oluyor, dediğim gibi fan sesi %65 lere kadar pek duyulmuyor. İleride umarım oyun incelemelerinide sizlerle paylaşabilirim.

Özellikleri
Slot: PCI Express 3.0
Ram: GDDR5 2GB
Veriyolu: 128 Bit
Bellek Hızı: 1072 MHz (boost ile 1150 MHz)
Çekirdek Hızı: 5400 MHz

Diğer bilgileri:Graphics Cards - GTX750TI-OC-2GD5

Güç girişi yok diye biliyordum kac w lık psu ile çalışır msi modelide böyle güç girişi var mi?400w psu ile çalışır mı ?Gerçek değeri 350w ama.

Güç girişi yok diye biliyordum kac w lık psu ile çalışır msi modelide böyle güç girişi var mi?400w psu ile çalışır mı ?Gerçek değeri 350w ama.
Ben şuanda bu ekran kartını 500w PSU ile kullanıyorum, kaç watt psu gerektirdiği hakkında pek bir bilgim yok ama NVIDIA resmi sitesinde GTX 750 Ti için 60 watt güç tükettiği ve minimum 300 watt PSU ile çalışabileceği yazıyor. Tabii bu OC edition olduğu için muhtemelen daha yüksek güç gerekiyordur diye tahmin ediyorum. MSI'ın tasarımında güç girişi yok onunla karıştırmış olabilirsiniz.

Ben şuanda bu ekran kartını 500w PSU ile kullanıyorum, kaç watt psu gerektirdiği hakkında pek bir bilgim yok ama NVIDIA resmi sitesinde GTX 750 Ti için 60 watt güç tükettiği ve minimum 300 watt PSU ile çalışabileceği yazıyor. Tabii bu OC edition olduğu için muhtemelen daha yüksek güç gerekiyordur diye tahmin ediyorum. MSI'ın tasarımında güç girişi yok onunla karıştırmış olabilirsiniz.
Size bir sorum olucak, imzanıza o linki nasıl koydunuz? Ben başka birinden istemiştim ama şimdi bulamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı