"Asus GTX750 Ti OC vs Asus STRIX GTX750 Ti OC" aralarında ne kadar fark var ?

mevlutblc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ekran kartı alacağım biraz yardıma ihtiyacım var.

2 kart arasında kaldım.

• Asus GTX750 Ti OC 442 lira
  • Asus STRIX GTX750 Ti OC 468 lira

Tabi ki herkes strix olanı al diyecek, ama sorun bağlantı girişlerinde. S
trix olanında 3 adet giriş var bunlar dvi, hdmi, displayport var diğerinde ise vga, hdmi ve 2 adet dvi girişleri var.
Benim monitörüm vga girişli o yüzden strix benim için biraz kötü dvi to vga ceviriciler var tabi ki bir tanesi için onu takarım ama 2 adet monitör kullanmayı düşünüyorum ikisi de vga, o yüzden diğeri benim için daha kolay bir de hdmi to vga dönüştürüsü alıp onla uğraşmak istemiyorum.

Sorum şu bu iki kart arasında ne kadar performans farkı olur normal OC'liyi alsam çok şey kaçırmış olur muyum? İkiside overclocklu zaten ama strix olanı extra ne özelliği var bilen varsa yardımcı olursanız sevenirim simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farkı soğutucuları. Aynı mimari üzerinde o.c. olanla olmayan olsaydı hadi derdik 5-10 fps fark eder diye, istediğini alabilirsin gönül rahatlığı ile.

Asus' un Strix serisi ekran kartları sessizliğin yanı sıra daha iyi performans veren kartlar olarak bilinir. Gpu belli bir sıcaklığa gelmedikçe fanlar çalışmaz. Fakat Gtx750ti OC' da böle bir şey söz konusu değil. Strix' de G-Sync desteği varken 750Ti OC' da bu özellik yok (Varsa bile Asus' un kendi sitesinde belirtilmemiş). 750Ti Strix biraz daha fazla overclock edilmiş bir ekran kartıdır.

Edit: Diğer bileşenleriniz nedir? Sormayı unutmuşum.

Öncelikle hayırlı olsun. İki kart arasındaki temel fark strix modelinin kart belli bir sıcaklığa gelene kadar fanları çalıştırmamasıdır yani pasif soğutmaymış gibi davranmasıdır. Performans farkına gelecek olursak normal modelde 1072 mhz olarak gözüken çekirdek hızı strix modelinde 1124 mhz olarak görünüyor başkada bir farkını göremedim aradaki fark ne olur dersen %1 kadar bi fark var onuda hissedebileceğini sanmıyorum. Ancak strix soğutması daha iyi diye biliniyor karta oc yapmayı düşünüyorsan strix al derim ama oc yapmadan kullanacaksan normal kartta gayet yeterlidir. Benim fikrimi sorarsan normal kartı alman bağlantı sorunlarının üstesinden gelecekse olumlu yönde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı