ASUS GTX980 ROG vs MSI GTX980 vs ASUS R9 390X

Fırat Melik

Hectopat
Daha fazla  
  • ASUS GTX980 ROG 2300 TL 4G
  • MSI GTX980 2100 TL 4G
  • ASUS R9 390X 1.900 TL

Performans olarak hangisi?
Fyat ve performans olarak hangisi daha avantajlı?

Ben olsam Asus GTX 980 STRİX veya POSEDİON tercih ederdim.Ancak fotoğrafım da anlaşılacağı üzere biraz taraflıyım bu konuda. Görüşü tarafsız olan bir kişi yorum yaparsa daha da iyi olabilir :)

Dostum fiyat olarak bir şey diyemem ama şu anda R9 390x DirectCU III Gaming kullanıyorum, gayet memnunum her hangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar, belirtmek isterim 1080p oynuyorum tabi. Alabilirsin tavsiye ederim aynı platformların kartı zaten. Lakin Nvidia yıllardan beridir sürücülerde, oyun desteklerinde bir tık önde o yüzden nihai kararı verecek olan yine kullanıcı. Ha eğer benim gibi acelen yoksa ve biraz daha para biriktirmek sıkıntı değil diyorsan, yeni seriyi bekle derim ya da en azından 980Ti tavsiye ederim.

1080P için 970 de hemen hemen 980 kadar performans veriyor bu sebepten ötürü 970 almanı veya bütçen varsa 980 ti geçmeni tavsiye ederim.Ama sorduğun soru bu olmadığı için MSI 980 diyorum.

R9 390X bu üç ekran kartı arasında en performanslısıdır ama oyunlarını 1080p'de oynayacaksan GTX 970 sana fazla fazla yetecektir. Geri kalan paranı da biriktirmeni tavsiye ederim. Fakat bu üçü arasından birini seç dersen her ne kadar R9 390X daha performanslı olsa da msi GTX 980 tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı