ASUS H61M-K Sistem için RAM ve PSU Tavsiyesi

Kontex890

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, aşağıya özelliklerini bıraktığım sistemim için ek 4 GB RAM'e ihtiyacım var. RAM ekleteceğim için PSU almam da şart olacaktır. PSU'yu biraz yüksek almayı düşünüyorum ki bir ay sonra sistemime ekran kartı ekleyebileyim. RAM eklemek için yeni RAM'in eskisiyle kit olma zorunluluğu var mıdır? (Bir yerde öyle okumuştum.) Eğer öyle değilse bilgilendirir misiniz, nasıl bir RAM almam gerekiyor? Ayriyeten,
bu Power Supply'i almayı düşünüyorum ancak daha iyi fikirleriniz varsa bekliyorum. Bu PSU, sistemime uygun mudur; 230 Volt yazıyor, bu bir farklılığa sebep olur mu? Teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @ 3.30 GHz 3.30 GHz
Anakart: ASUS H61M-K
RAM: Kingston KVR16N11S8/4 4 GB DDR3 1600 MHz CL 11
Ekran Kartı: Ekran kartı yok, işlemcinin dahili ekran kartını kullanıyorum.
PSU: Everest 250W
Direct X 12

1- Alacağın RAM'lerin 1600 Mhz olması yeterli olur. (DDR3)
2- RAM'lerinin fazla yada az olması güç kaynağını etkileyen bir durum değil.
3- Alacağın ekran kartının güç tüketimini kontrol edip PSU almanı öneririm. Yani ekran kartına göre PSU al, PSU'ya göre ekran kartı değil.

1- Alacağın RAM'lerin 1600 Mhz olması yeterli olur. (DDR3)
2- RAM'lerinin fazla yada az olması güç kaynağını etkileyen bir durum değil.
3- Alacağın ekran kartının güç tüketimini kontrol edip PSU almanı öneririm. Yani ekran kartına göre PSU al, PSU'ya göre ekran kartı değil.
Alacağım ekran kartını GT 710 olarak belirledim. Oynadığım oyunlar iyi sistem gereksinimleri istemediği için bana yeterli olacaktır. GT 710 + 4 GB ek RAM + 400 W PSU kombosu iyi midir?

GT 710 almanızı tavsiye etmem. Almışken 750 Ti, 1030 veya RX 460 alın. RX 460 almanız mantıklı olur.
Ben de bir hafta önce öyle yapmayı planlıyordum. Ama Youtube'da GT 710 ve R7 240 ekran kartlarının oyun performanslarını izleyince fikrim değişti. Benim oynadığım oyundaki -League of Legends- performansları gerçekten çok tatmin edici. Ayriyeten aklıma takılan küçük bir soru var: Benim sistemim DirectX 12; DirectX 11 veya DirectX 11.2 destekleyen ekran kartlarını takarsam uygun olacak mıdır? Herhangi bir performans düşüklüğü bile olacaksa DirectX 12 destekleyen ekran kartlarına bakabilirim. Teşekkürler.

Ben de bir hafta önce öyle yapmayı planlıyordum. Ama Youtube'da GT 710 ve R7 240 ekran kartlarının oyun performanslarını izleyince fikrim değişti. Benim oynadığım oyundaki -League of Legends- performansları gerçekten çok tatmin edici. Ayriyeten aklıma takılan küçük bir soru var: Benim sistemim DirectX 12; DirectX 11 veya DirectX 11.2 destekleyen ekran kartlarını takarsam uygun olacak mıdır? Herhangi bir performans düşüklüğü bile olacaksa DirectX 12 destekleyen ekran kartlarına bakabilirim. Teşekkürler.
Sonsuza kadar LoL oynamayacaksınız sonuçta. Dediğiniz ekran kartlarına boşu boşuna para verecekseniz, belki aynı fiyat bandında bile RX 460 bulunabilir. Ama siz bilirsiniz.

Sonsuza kadar LoL oynamayacaksınız sonuçta. Dediğiniz ekran kartlarına boşu boşuna para verecekseniz, belki aynı fiyat bandında bile RX 460 bulunabilir. Ama siz bilirsiniz.
Zaten bütçem şu anda GT 710'a da yetmediği için diğer maaşımdan dediğiniz ekran kartlarından birini alabilirim. DirectX sorum hakkında bir bilginiz var mıdır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı