Asus H97M-E vs Asus B85M-Gamer

Ensar Karakaya

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Beylikdüzü
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar,
Ben bu iki anakart arasında kaldım;
-Asus H97M-E
-Asus B85M-Gamer
Bu iki anakart arasına merak ettiğim bu kartların bir sıkıntısı var mı ve kullanan arkadaşların yorumunu merak etmekteyim.
Asus H97M-E'yi arkadaşın sisteminde kullandık çok memnun kaldık ama Asus B85M-Gamer ürünü daha ucuz ve Gamer olarak oyunculuğa hitap ediyor, üzerindeki ses kartının hangisinin daha iyi olduğunu filan merak etmekteyim,
iyi sosyaller!

@heavystorm01
@Tristan23
@CJack60

Son düzenleyen: Moderatör:
B85M-GAMER ses kartı ve ethernet olarak daha iyi ama bunun farkını hissedebilmek için üst seviye ses sistemi veya kulaklık ile kullanmanız ve gigabit internete sahip olmanız gerekli.
H97M-E ise chipset olarak daha güncel, broadwell işlemciler ile birlikte kullanılabilir.

Farkındayım fikrim değişebilir şu yeni 6400'ler ve 6500'ler dikkatimi çekti fakat performans farkı ve oyunda ki performansı gözle görülür biçimde değişmezse 4460 alıp geçicem çünkü Skylake sistemlerin fiyatı doğal olarak artıyor bakacağım teşekkürler.

Skylake almalısın. İ5 6400 İ5 4460'dan tek çekirdek performansı olarak önde. Bu da oyunlarda daha önde olacak demektir. GHZ değerine aldanmayın. Ayrıca Skylake Haswell'e göre daha uzun ömürlü ve daha güncel bir işlemci serisi.

Farkındayım dedikleriniz için saolun ve zaten GHz değerine göre işlemci bakmam :D
Benim beklememim sebebi daha dün Youtube'da baya gezindim adam gibi karşılaştırmalar daha yeni yeni ekleniyor arasındaki oyun performansına bakacağım ve tatmin olursam Skylake tercih edeceğim çünkü sonuçta yeni nesil...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı