Asus HD 6870 Fan 5600 RPM Çalışma Sorunu

mertcolak

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyun oynarken bir anda Asus 6870 ekran kartımın fanı 5600 rpm'e çıktı. Ne yaptıysam indiremedim. Bilgisayar açılırken fan son hızda çalışmaya başlıyor. Fan hızını ayarlayabildiğimiz programları kullansam da nafile sorunun kaynağı ne olabilir? Ekran kartını çıkarıp taktım, güç kaynağında da sıkıntı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

aynı sıkıntı bende de oldu. Asus 6870 var aynı kart. ne olduysa birden fan %100 çalışmaya başladı. Amd yazılımda fan %15 döndüğü ve sıcaklığın 40 derece olduğu yazıyor, fanı manuel olarak kontrol etmeye çalıştığımda ise hiçbir değişiklik yok tepki vermiyor fan. Benimki yazılımdan değil sanırım. çünkü kasanın düğmesine bastığım anda dönmeye başlıyor, yarın asus servise götürücem bakalım ne diyecekler, kartın garantisi bitti.

aynı sıkıntı bende de oldu. Asus 6870 var aynı kart. ne olduysa birden fan %100 çalışmaya başladı. Amd yazılımda fan %15 döndüğü ve sıcaklığın 40 derece olduğu yazıyor, fanı manuel olarak kontrol etmeye çalıştığımda ise hiçbir değişiklik yok tepki vermiyor fan. Benimki yazılımdan değil sanırım. çünkü kasanın düğmesine bastığım anda dönmeye başlıyor, yarın asus servise götürücem bakalım ne diyecekler, kartın garantisi bitti.
Galiba çözümü yok bu sorunun. Yeni kart aldım bende

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı