Asus HD 7950 DirectCU II sistemimle uyumlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

115

Hectopat
  • ASUS P8Z77-V LE Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
  • COOLER MASTER RC 690 II 80PLUS GX 650W MidT ATX SİYAH KASA
  • LG 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI SİYAH
  • MSI R7950 Twin Frozr 3GD5/OC HD7950 3GB GDDR5 384Bit Ekran Kartı
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • INTEL Core i7 3770 Soket 1155 3,4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • SEAGATE 3,5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • AOC 19" 193FW GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR
Arkadaşlar sonunda babamı ikna ettim ve yeni bir bilgisayar alacağız. Ben kafamdakileri yazdım sorum ise şu: Sistemdeki tüm parçalar uyumlu mu? Özellikle ramlar uyumlu mu?Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soruda Asus HD 7950 demişsiniz ama mesajınızda MSI yazıyor? Diğer parçalarınızda bir uyumluluk sorunu yok ama ben olsam monitörü 19" yerine 21.5" alırdım. Gerçi bu kişisel istek meselesi :).

Şimdi her şey güzel ancak değiştirmen gereken şeyler var.
  • HD 7950 yerine GTX 670 almanı tavsiye ederim. Daha performanslı ve fiyatları hemen hemen aynı.
  • Intel Core i7 3770K almalısın. K ibareli olunca çarpan kilidi açık oluyor. Bu da overclock yolunda önünü açıyor.
  • Bu kadar güzel bir sistemde SSD de olmalı.
  • RAMler uyumlu.
  • Anakartını da VATAN COMPUTER - MSI - Z77A-GD65 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz( O.C.) HDMI&DVI Anakart - Anakart tavsiye ederim.
  • i5 3570K da işini görür. Ama ben kasamda i7 ibaresi görmek istiyorum diyorsan sen bilirsin.
Bu arada Eskişehir'in neresinde oturuyorsun?

Şimdi her şey güzel ancak değiştirmen gereken şeyler var.

-HD 7950 yerine GTX 670 almanı tavsiye ederim. Daha performanslı ve fiyatları hemen hemen aynı.
-Intel Core i7 3770K almalısın. K ibareli olunca çarpan kilidi açık oluyor. Bu da overclock yolunda önünü açıyor.
-Bu kadar güzel bir sistemde SSD de olmalı.
-RAMler uyumlu.
-Anakartını da VATAN COMPUTER - MSI - Z77A-GD65 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz( O.C.) HDMI&DVI Anakart - Anakart tavsiye ederim.
-i5 3570K da işini görür. Ama ben kasamda i7 ibaresi görmek istiyorum diyorsan sen bilirsin.

Bu arada Eskişehir'in neresinde oturuyorsun ?
Arkadaşım sence anakart kötü mü? Odunpazarı'nda oturuyorum kardeşim.

Yanlış anladın. :) Anakart kötü değil ama dediğim anakart o anakarttan daha iyi.

İşlemciyi i5-3570K, al ekran kartı kalsın, Corsair F120 120GB SSD al üstünede. Ve bencede bu saatten sonra monitör kessinlikle 21.5 inç alınmalı zira Full HD...

Arkadaşlar SSD için yeterli param yok. 21.5 inç bence çok büyük, ben küçük monitörleri seviyorum ama sonra kararımı değiştirebilirim. Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.

SSD'yi sonrada satın alabilirsin. Sırf SSD satın almak için ekran kartı gibi önemli parçalardan kısmak yanlıştır... Ya tabi ki SSD çok önemli bir parçadır, ama sonradan da satın alınabilecek bir parçadır. Eyer senin için zor bir durum ise sonradan satın almanı öneririm. Yani SSD'ye verecek paran yoksa tabi.

Bu arada 21.5 inç çok büyük değil. Tam aksine 19 inç çok küçükdür. Böylesi üst düzey sistem satın aldın, 1920x1200 ayarında oynayacağını sanma. Monitörün ne kadar büyük ise o kadar çözünürlük destekler oyundaki ayarlar.

Bence 19 inç monitörle oyun keyfi alamazsın. Arkadaşa katılıyorum, bence de 21.5 inç almalısın.

Arkadaşlar bütçem kısıtlı olduğu için şimdilik bunu tercih ettim. Olmazsa TV'ye bağlarım. ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı