Asus K42JC donma sorun

coamtasis

Kilopat
Asus K42JC kullanıyorum. Son 2 gündür ( özellikle bugün) her 30 saniyeye bir bilgisayarda teklemeler oluyor. 3-4 saniye bütün işlemler duruyor sonra geri geliyor. Bazen de hiç gelmiyor tekrar başlatmam gerekiyor. Virüs olabilir diye taratma yapmaya kalktım, normalde 1 saatte biten tarama donma dolayısıyla 3.5 saatte yarısına gelemedi. Neden olmuş olabilir? Çözümü nedir? Çok muzdaribim bu konudan.

Teşekkürler.

Öyle anlatmanın daha iyi olacağını düşünmüştüm Bunları bi deniyeyim,umarım işe yarar.Çok teşekkür ederim.

Bir de ısınma sorunu olabilir. AIDA 64 programı ile takılma anlarında sıcaklık değerlerini gösteren bir ekran görüntüsü alıp paylaşırsanız iyi olur.

Kendi laptopuma göre kıyaslarsam sıcaklıklar çok sıkıntılı değil. Ama siz yine de eğer 1 yıl içinde yapmamış iseniz fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaparsanız iyi olacaktır.

3 ay önce bilgisayarımı servise verdim fan sıkıntısından dolayı. Yenisini taktılar. Onlar yapmış mıdır termal macun değişikliğini?

Sabit diskin Smart değerlerini bulmayı bilmediğimden bunu koydum,eğer yanlışsa tekrar söylerseniz fotoğrafını koyabilirim. Değerler bunlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…