ASUS K52JT-SX172R macOS Sürücüleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok böyle bir şey şans diye buna derim. Sayılıdır Mac OS X'un tanıdığı wifi kartlar, yukarıda da yazmıştım tam isabet. Aslında kext yüklemeden basit bir yolu var o kartı tanıtmanın ama karıştırmayalım. Ar9285 kext 10.9.4 şeklinde aratın google da bulursunuz. Yalnız kext yükleyebilmek için kext utility denen pro lazım olacak size bir araştırın yine google da bulamazsanız bir çare düşünürüz.

Kext yüklemeye çalışıyorum şu anda onunla ilgili bi rehber varmı? Ve tek sorun ekran kartı kaldı onla ilgili ne yapabilirim?

İndirdiğiniz kexti, kext utility adlı pronun üzerine sürükleyip bırakın sizden şifre ister ve kurar. Yine aynı proyu çalıştırarak sisteminizi stabil hale getirebilirsiniz.
Harici ekran kartınızı kullanamayacaksınız çünkü tanıtamazsınız. Şu an için bir yolu yok laptoplarda. Yapacağınız tümleşik intel kartınızı tanıtmak için yine kext aramak.

Teşekkürler halletdim isteyenler bana mesaj atarsa kext dosyalarını upload edip yollayabilirim. Tümleşik ekran kartının Kext'sini nerden bulabilirim? Ne diye arayarak yada Intel HD 3000 4000 yazan Kext'leri denedim işe yaramadı ve... Yeni bir sorun daha touchpad çalışmıyor :) Touchpad sorununu voodooPS2controler kext yükleyerek çözdüm...

HD 3000 VGA kext - HackintoshOSX.com
Sayfaya bakın chameleon bootloder kullanımında hata vermediği yazıyor. Hp dv6 da macbook pro 8.1 smbios ile başarılı olduğu belirtiliyor denemekte yarar var.
Bu arada yeni kext yüklemeden önce uygunsuz olanları System/Library/Extensions klasöründen silmekte fayda var.
Kext yüklemelerinden sonra kext utility ile sisteminizi onarın.
Kesi eminsiniz değil mi intel hd 3000 olduğuna?

Sizin tümleşik kartınız intel hd olabilir dikkatli araştırın.

Farklıdır. Bunu kext utility ile yükleyip yine kext utility ile sisteminizi onarın ve yeniden başlatın.

(1st Gen) Intel HD Graphics Kexts

Alternate dosyasında single link ve lcd+vga 1 seçin. Toplam 5 kext yüklenecek.
Sistem onarmayı unutmayın ve yeniden başlatmayı -v GraphicsEnabler=Yes ile yapın.

Sistem onarmadan kastınız birde tam hangileri yüklenecek anlamadım, bütün HD Graphicle ilgili dosyaları silip ChoseFramBbuffer >SingleLink>Alternative>LCD VGA> LCD+VGA LW1'deki Kext'yi kurdum ve ilk klasördeki 4 taneyi kurdum ve dediğiniz gibi Boot etdim ve sonuç aynı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı