Asus K555LB fanı nerede?

Chakirson

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Asus K555LB-XO108D 8GB Notebook
Evet arkadaşlar linkdeki bilgisayarı almayı düşünüyorum. Ama aklıma bır soru takıldı. İnternetteki incelemerde de kimse bu konuya deyinmemiş. Fan leptopun neresinde yada pasif soğutmamı kullanılıyor? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

@kaaner48 ben bu model hakkında bir şeyi çok merak ediyorum, şimdi bunda ileride termal macun yenilemek istesek veya fanı temizlemek istesek X550 lerdeki gibi laptobu komple parçalamamız mı gerek yoksa direk arka kapağı sökünce her şey gözümüzün önüne geliyor mu ?

Merhaba Arkadaşlar. Asus K555LB-XO105T modelini kullanmaktayım.
Öncelikle oyunlarda fan sesi o kadar fazla rahatsız etmiyor beni. Bana göre güzel bir ses seviyesi var.
Fanı temizlemek ve termal macun yenilemek için laptop'u komple dağıtmanız gerekiyor. Altında sadece fana, işlemciye ve harddisk e ulaşmak için bir kapat yok. Sadece RAM slotlarına ulaşılabiliyor kapat ile.

@kaaner48 ben bu model hakkında bir şeyi çok merak ediyorum, şimdi bunda ileride termal macun yenilemek istesek veya fanı temizlemek istesek X550 lerdeki gibi laptobu komple parçalamamız mı gerek yoksa direk arka kapağı sökünce her şey gözümüzün önüne geliyor mu ?

Konuyu uzatmak gibi olacak ama temizlik yapmak şart ve temizliği laptoplarda yapması çok zor ve laptopun içini açarsan garanti servisi alamazsın. O yüzden bence en iyisi kasalı. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı