ASUS K555LN-XO364H geç açılıyor

superuserdo

Kilopat
Daha fazla  
ASUS K555LN-XO364H laptopta Windows 10 yüklüydü. Açılış süresi uzamıştı. Daha önceden Windows 8.1'den memnun olduğum için tekrar 8.1'e döneyim dedim. Format sonrası ilk açılışta sıkıntı yoktu ama sonraki ikinci-üçüncü açılışlarda ve şu anda açılış süresi inanılmaz geç. Boot esnasında ASUS yazısının gelmesinde sıkıntı yok. En son kilit ekran resmi gelmeden önce bayağı siyah ekranda kalıyor, sonra ekran hafif aydınlanır gibi olduktan sonra password kısmı geliyor. Yazılımsaldır diye boot dosyasını temiz bir imaj içinden alıp sistemdekiyle değiştirmeyi denedim. Sonuç aynı.

Bende de Asus X550LC-XX172H var. Windows 10'da açılış ve bilgisayarın kendine gelmesi çok uzun sürüyordu. Garantisi de uzun zamandır bitmişti. Öncelikle SSD'ye geçiş yaptım. Bilgisayar hızlandı. Ardından RAM takviyesi yaptım şu anda gayet hızlı. Senin sorununu da böyle bir yaklaşım çözebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı