ASUS K555U ekran kartı yanan laptop ne kadar eder?

tascibrahim

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.
ASUS K555U marka laptopumun ekran kartı çipi yaklaşık 1 senedir arızalı durumdadır. Bilgisayarımı tamirciye verdim ve bana çip arızası olduğunu söylediler. Çipin fiyatı yaklaşık 800 TL imiş. Ayrıca ekran kartı çipi tamir olurken anakartta da arıza durumu oluşabileceğini ve bu yüzden bana anakartı da değiştirmem söyledi. Onunda yaklaşık fiyatı 1500 TL. Kısaca bilgisayarın 2000 - 2500 TL masrafı bulunmakta. Bu yüzden bilgisayarımı satmak ve yeni bir laptop almak istiyorum. Ekran kartım yanmış olduğundan dolayı fiyat belirleyemiyorum. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Bilgisayarım piyasadaki muadillerinden ne kadar aşağıya satılır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarım;
ASUS K555U.
Intel HD Graphics 520.
8 GB RAM.
Intel Core i5 6200U işlemci.
Harici ekran kartı: NVIDIA 940M (yanmış olan ekran kartı) 2 GB.
İşletim sistemi Windows 10 Home Single Language (orijinal)
500 GB HDD + 256 GB SSD.
(Şarj adaptörü orijinaldir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim cevabınız için. Ekran kartı olmadığından kafam çok karıştı fiyat belirlerken. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Ya bu asus bilerek mi yaktırıyor ekran kartını benimki de yandı 2-3 ay oluyor. Asus kb55ub i5 6200u gt940m modeli ben HD 520 grafikleriye kullanıyorum. Oyunu şükür bıraktım. 2-3 yıl daha kullansam yeter bana.

Teşekkür ederim cevabınız için. Ekran kartı olmadığından kafam çok karıştı fiyat belirlerken. Tavsiyenizi dikkate alacağım.
Rica ederim. Fiyatlar uçtuğu için durum böyle, birinci nesil i5 laptop fiyatlarına sahinbinden.com'da göz atarsan sanırım şok yaşarsın. Ayrıca laptobunda RAM 8GB, SSD ve HDDli, fena bir paket sayılmaz.

Son düzenleme:
Ya bu asus bilerek mi yaktırıyor ekran kartını benimki de yandı 2-3 ay oluyor. Asus kb55ub i5 6200u gt940m modeli ben HD 520 grafikleriye kullanıyorum. Oyunu şükür bıraktım. 2-3 yıl daha kullansam yeter bana.
Açıkçası bende bilmiyorum. İnternette bu sıkıntı çıkan başka kullanıcılar da olmuş. Yani, ben açıkçası çok aşırı oyun oynayan bir insan da değildim. Neden böyle oldu anlayamadım. Ayrıca Asus bu serisini fazla önemsememiş galiba. Çünkü bilgisayarın ekran çerçevesinde falan da kronik sıkıntıları mevcut. İnternette bu konuda da eleştiren çok sayıda mağdur var.
Rica ederim. Fiyatlar uçtuğu için durum böyle, birinci nesil i5 laptop fiyatlarına sahinbinden.com'da göz atarsan sanırım şok yaşarsın. Ayrıca laptobun da RAM 8GB, SSD ve HDDli, fena bir paket sayılmaz.
Evet. Fiyatlar aşırı derecede uçmuş. Dediğiniz gibi fena bir paket sayılmaz. Uzaktan eğitim süreci için çok ideal bir bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı