Çözüldü Asus K555UB CS:GO FPS düşüş sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bynexus55

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Yeni Asus K555UB model bir laptop aldım. İ5 6200U ve Nvidia Geforce 940M var. Gayet memnunum. Şardayken herşey en üst seviyede 80fps Dust 2 haritasında alıyorum gayet yeterli geliyor, fakat şarjdan çıkarınca 3fps ye kadar düşüyor bir düzeliyor bir düşüyor. 2saniyede bir gerçekleşiyor. Bilgili kişilerin yardımcı olmasını bekliyorum genel olarak 10fps altında geziyor sonra 2 sn 70 fps ye çıkıp tekrar düşüyor sorun budur yanıtlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarınızın Pil e bağlıyken Güçten tasarruf etmek için kendini dahili GPU ile çalıştırmasından dolayıdır. Bunu Windows Güç Seçenekleri ve Nvidia Control Panelden Pil'e bağılıyken yüksek performans seçeneğini kullanarak halledebilirsiniz. İyi akşamlar.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.Hemen deniyeceğim hocam fakat farklı oyunlarda bu sorun mevcut değil belirtmek istiyorum. Şarjdan önce 80fps diyelim şarjdan çıkarıncada 80fps ama bir an bir düşüyor 3 fps 10saniye sonra tekrar 5fpsye düşüyor ve 10 saniyede öyle kasa kasa devam ediyor.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.Hemen deniyeceğim hocam fakat farklı oyunlarda bu sorun mevcut değil belirtmek istiyorum. Şarjdan önce 80fps diyelim şarjdan çıkarıncada 80fps ama bir an bir düşüyor 3 fps 10saniye sonra tekrar 5fpsye düşüyor ve 10 saniyede öyle kasa kasa devam ediyor.
O esnada Dahili GPU kullanıyor ve yeterli olmadığını farkedip Harici GPU ya geçiş yapıyordur muhtemelen :)

Kardeşim bende Asus k555ub laptop alacağımda sana oyun performansını soracaktım.GTA5 high ayarlarda kasmadan oynayabilir miyim?? Senin laptopla aynı özellikler var.Bir de Cs go yu hangi ayarlarda oynuyorsun?

hocam laptopu daha 1 gün önce aldım akk dolu daha gta 5 deniyemedim ama genel performansı iyi cs go herşey full de 8x yumuşatma diğer 16xde falan herşey etkinde ve en yüksekte iken dust 2 de 80fps görüyorum ama şarjda bataryada ikende görüyorum ama aniden düşüyor sık sık 80 fps oynuyorsun tam düzeldi diyorsun 6fps kasıyor 10 saniye normal oynuyorsun tekrar düşüyor şimdi ets 2 dede olmaya başladı şarjda oynuyacaksan hiç bir sorunu yok gayet memnunum fakat buda çözüme ulaşılabilecek bir sorun diye düşünüyorum bir de laptopun tek sıkıntısı hardiskinde ufak bir cızırtı var internette çok yorum okudum sessiz bir ortamda çok hafif duyuluyor her insan rahatsız olmaz şahsen benim umrumda değil ama bilginize.

Dediğiniz gibi yaptım fakat bir etkisini göremedim hocam nvidia kontrol panelinde optimum güç diye birşey açıkmış onu maximum güce aldım bir de şu driveri stabil bir sürüme çekip öyle deniyeceğim

Ben monster tulpar t5 v4.4.2 kullanıyorum 970m modeline sahip ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum battey boost vs. herşeyi yaptım yinede fps düşüsü oluyor sizin dediğiniz ölçüde değil fakat nfs 2016 da ultrada 50 fps alırken şarjdan çıkarınca 20 25li fpslere düşüyor cs go da normalde 160 -240 fps arası oynarken bi anda 60 lı fpslere düşüyor . Ben çözüm bulamadım araştırdığımda da genelde şarjdan çıkartınca çözüm yok tarzı söylemlerle karşılaştım . Yani 1 ay öncesine kadar bende araştırdım fakat gördüğüm kadarıyla çaresi yok yada ben çözümü bulamadım.

Benim sorunum 80 den 40 a dusmesi gibi bir sorun degil keske oyle olsa ona raziyim fakat sarjdan cikarinca ayni performans devam ediyor fakat birden kasiyor kimi zaman 3fps oluyor bu deger genelde 6 fps civari oluyor 10saniyede bir tekrarliyor 30 saniye bir zaman dilimi dusunelim 10 saniye 80fps oynadim diyelim sonraki 10 saniye 0-10 fps hicbirsey yapamiyorum neredeyse sonraki 10 saniye tekrar normal performansina donuyor. Bilmiyorum neden boyle yapiyor ayarlari dusurunce bir sorun olmuyor cozemezsem artik olağan karsilayacagim sonucta laptop batarya yetemiyor tek basina demekki ama bunun elektrik kesintisi var elektrik kesintisi var. Tek dezavantajim dusuk ayarlarda oynamak olucak o zaman sizin sorununun butun laptoplarda gerceklesen klasik bataryaya gecis sendromu kafaya takilcak bisey yok sizde benim gibi takin sarja oyle oynayin sorun cozulmedi ama kilitlenebilir.

Ayn sizin probleminiz farklı yani bi 80 fps bi 10 fps vermesi değişikmiş.

Sorun çözülmüştür @gamerfox'a teşekkürler. Dediğiniz gibi yaptım windows'tan performansa aldım fakat bir etkisi olmadı sonra nvidia denetim masasında ayarlarda güç ile ilgili bir şey gördüm optimum seçiliydi onu yüksek performanslı nvidia yaptım. Artık her laptop gibi 80'den 30'a düştü 30 sabit oynanılabiliyor. ETS 2 ve ats'de ise herhangi bir düşüş yaşamıyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı