ASUS laptop ekranı açılmıyor

Enes_G

Decapat
Merhaba ben ASUS marka bir laptop kullanıcısıyım. Bugün bilgisayarımın termal macunlarını yenilemek için birkaç video izledim ve nasıl yapılacağına dair gerekli bilgiye ulaştığımda bilgisayarımın arka kapağını açtım. Termal macunu süreceğim yerin vidalarını açtıktan sonra hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan macunları sürdüm hiç taşırmadığıma eminim daha sonra bilgisayarımın içindeki tozları temizlemeye başladım kimi yerini kuru mendil kimi yerini ıslak mendil fanınıda elektrikli süpürge ile temizledim (elektrikli süpürgeyi termal macunları sürmeden önce fanın tüm vidaları çıkarınca sadece fanı temizlemek için çalıstirdım) ıslak mendilin pek bir zarar vereceğini düşünmedim. Bilgisayarın arka kapağını kapatınca Power tuşuna bastım ancak ekran sadece biraz karardı normalde ASUS yazıyordu. Bilgisayarın açıldığı belli ancak ekran sadece kararıyor. Sizce sorunum nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Ekranın kablosunu takmayı unutmuş olabilirisn. Ya da elektrik süpürgesi ile çekerken kabloları oynamış olabilir. Daha geçen hafta başıma geldi çünkü. Benim de elektrik süpürgesi ile çekerken fan ve monitörün kablosu çıkmıştı fark etmedim.

Bay Black az once sole bir seyde fark ettim herhangi bir USB kablo takınca ses gelmiyor ve klavyenin ışığı da gelmiyor eğer dediğin gibi kablolarla alakalı bir sorun varsa böyle olur muydu.
Ekranın kablosunu takmayı unutmuş olabilirisn. Ya da elektrik süpürgesi ile çekerken kabloları oynamış olabilir. Daha geçen hafta başıma geldi çünkü. Benim de elektrik süpürgesi ile çekerken fan ve monitörün kablosu çıkmıştı fark etmedim.

Ama ben hiçbir kablo cikarmadim ve mousenin USB'sini takinca mousenin isiklari yanmiyor.

Son düzenleme:
Bay Black az once sole bir seyde fark ettim herhangi bir USB kablo takınca ses gelmiyor ve klavyenin ışığı da gelmiyor eğer dediğin gibi kablolarla alakalı bir sorun varsa böyle olur muydu.

Ama ben hiçbir kablo cikarmadim ve mousenin USB'sini takinca mousenin isiklari yanmiyor.
Hocam sen yeni bir konu aç. Detaylıca anlat herkesin bir fikrini al. Benim sana tavsiyem bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı