ASUS laptop format USB diskini görmüyor

Murat Çelebi

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DDR 4 8 GB RAM,NVİDİA MX230 EKRAN KARTI,İNTEL CORE İ5 1035G1 CPU
Meslek
Bilgisayar Teknikerliği
RAM
16 GB DDR5
SSD veya HDD modeli
256 GB Sanddisk SSD
Ekran kartı
NVİDİA GEFORCE GTX 1060
İşlemci
İ7 İNTEL 7. NESİL
Öncelikle selam. Dün akşam saatlerinde dükkana format için ASUS laptop geldi bende format USB diskini taktım USB portunda görmesine rağmen boot menude görmüyordu. UEFI modunu legacy yaptım yine aynı USB'yi 2 farklı bilgisayarda denedim çalışıyor bir arkadaş boot menu de FAT32 dışı dosyaları boot menuye düşürmüyor dedi. Doğru mudur? Doğruysa ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam. Dün akşam saatlerinde dükkana format için ASUS laptop geldi bende format USB diskini taktım USB portunda görmesine rağmen boot menude görmüyordu. UEFI modunu legacy yaptım yine aynı USB'yi 2 farklı bilgisayarda denedim çalışıyor bir arkadaş boot menu de FAT32 dışı dosyaları boot menuye düşürmüyor dedi. Doğru mudur? Doğruysa ne yapmam lazım?

BIOS'da USB'yi 1. sıraya almayı denediniz mi?

UEFI dışına almayın cihazı, MBR büyük disklerle sıkıntı yaratır yoksa.
NTFS yazdırmanız ve UEFI olması lazım. ISOnun düzgün yazıldığına emin misiniz?

BIOS'da USB'yi 1. sıraya almayı denediniz mi?

Dostum BIOS'u önyükleme menüsünde görmüyor.

BIOS'tan USB disabled büyük ihtimalle onları enabled yap. Bir de USB3.0 kullanma 2.0 girişini kullan.

Denedim maalesef çözüm yok.

UEFI dışına almayın cihazı, MBR büyük disklerle sıkıntı yaratır yoksa.
NTFS yazdırmanız ve UEFI olması lazım. ISO'nun düzgün yazıldığına emin misiniz?

Her zaman kullandığım USB.

Geri
Yukarı