ASUS laptop klavye sorunu

Deadhouse

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Dünden beri şöyle bir sorunum var. ASUS K555L laptopımın dahili klavyesinde, örneğin p harfine basınca 66, l harfine basınca 44, c harfine basınca FF gibi alakasız şeyler yazıyor ve çift basıyor. Harici klavyede herhangi bir sorun yok. Bir çözümü var mıdır, fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. (Herhangi bir sıvıyla temas olmadı, kısa bir zaman önce laptopın içi ve klavyesi de bir temizlikten geçti.)

Klavyenin bağlantısı kolay sökülüp takılabilir bir deneyin isterseniz. Benzer bir soru benim başıma gelmişti. Asus laptopun enter tuşu bozulmuştu. İnternet üzerinden satın alıp yenisini takmıştım fakat benzer bir sorun yaşamıştım. Sıralı olarak bulunan sayı tuşlarının altındaki bazı tuşlara basınca sizinki gibi algılıyordu. Klavyeyi değiştirerek sorunu çözdüm. Siz de çıkarıp düzgünce takmayı deneyebilirsiniz ama bence klavyeniz arızalanmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı