Asus laptopta BIOS nasıl güncellenir?

Serh4nn

Femtopat
Daha fazla  
ASUS marka bir laptopum var ve BIOS'u güncellemek istiyorum. ASUS'un sitesine girdiğimde karşıma 2 tane seçenek çıkıyor. Ne yapmalıyım?

resim_2024-02-05_210254985.png

BIOS Update (Windows) olan secenegi indir. Setup dosyasi inecek onun kurulumunu yapip cihazi yeniden baslatacak ve BIOS guncellemesi kendi kendine baslamasi lazim.

Guncelleme sirasinda sarj cihazi takili sekilde kalsin cunku guncelleme sirasinda cihaz kapanirsa sikinti olabilir.

(Biri setup seklinde digeri ise flash bellek ile yapilan BIOS guncellemeleri, bir farki yok yani)

@MERTSAK hocam üsttekini indirip kurdum ve bilgisayar yeniden başladı ama sistem bilgisinde bi değişiklik yok hocam
bide hocam bu güncelleme olursa biosta ne gibi ayarları düzeltmem gerekir

@MERTSAK hocam üsttekini indirip kurdum ve bilgisayar yeniden başladı ama sistem bilgisinde bi değişiklik yok hocam
bide hocam bu güncelleme olursa biosta ne gibi ayarları düzeltmem gerekir
BIOS ekranina atip guncellemeyi baslatmadiysa mecburen 2. secenegi indirip flash bellek ile guncellemen gerekir. Benim de basima gelmisti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme olursa biosta ne gibi ayarları düzeltmem gerekir?
Ben ayarlarda herhangi bir degisiklik yapmiyorum ama istersen tekrardan BIOS ekranina gelip ayarlari fabrika ayarlarina sifirlayabilirsin.

Geri
Yukarı