ASUS laptopu garantiye yollanır mı?

Öncelikle merhabalar. ASUS laptopbu garantiye yollayacagım ekran kartım çok fazla ısınıyor. R 90 derecelere kadar çıkıyor. Onarılmasını talep ettim ama göndereceğim yerin yorumlarını okudum, pek iyi değil diyorlar kırık yolluyorlar diyorlar. Böyle bir şey olursa ne yapmalıyım veya geri yollamama gibi bir sorun olabilir mi?

2.olarak benim orijinal şarj aletimde adaptöre güç veren kabloda kablo kopmuştu kendi imkanlarımla bağladım. Şu an çalışıyor ama ekran kartını bu sorunla bağlayıp kullanıcı hatası derler mi?

Göndermeden önce bilgisayarınızın her yerini detaylı bir şekilde video kayıdına alın sonrasında yollayın, hatta kargo firmasında bile alabilirsiniz videoyu, evde aldığınızda bu video eski diye bahane uydururlar belki. Şarj kablosu, adaptörünü göndermeyin orada bir sürü vardır, onlar zaten sizinkini kullanmak yerine orada hazır fişe takılmış olan kabloyu takarlar. Bilgisayarınıza bulunan ısınma sorunu muhtemelen termal macun ile kaynaklı. Garantisi bulunduğu için içini açmanızı önermem, ASUS teknik servis bulunuyorsa onların açmasını, bulunmuyorsa mecburen garantiye yollamanızı öneriyorum.

Göndermeden önce bilgisayarınızın her yerini detaylı bir şekilde video kayıdına alın sonrasında yollayın, hatta kargo firmasında bile alabilirsiniz videoyu, evde aldığınızda bu video eski diye bahane uydururlar belki. Şarj kablosu, adaptörünü göndermeyin orada bir sürü vardır, onlar zaten sizinkini kullanmak yerine orada hazır fişe takılmış olan kabloyu takarlar. Bilgisayarınıza bulunan ısınma sorunu muhtemelen termal macun ile kaynaklı. Garantisi bulunduğu için içini açmanızı önermem, ASUS teknik servis bulunuyorsa onların açmasını, bulunmuyorsa mecburen garantiye yollamanızı öneriyorum.
bilgilendirmen için teşekkürler garantiye yollarken formda şarj aletini ve bataryası yollayın yazıyordu kutuya koymak zorundayım.Üstüne ismini yapıştırırım umarım birşey olmaz

Geri
Yukarı