Asus M2A-VM Anakart BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

Mor

Hectopat
Çok eski bir Asus M2A-VM anakarttım var. Phenom II X4 945 sipariş etmiştim. AM3 desteği için de anakartıma bugün BIOS güncellemesi yaptım ama güncelleme sonrasında monitör VGA'dan da HDMI'dan da görüntü alamadı. BIOS pilini çıkarttım ve bir süre bekleyip yeniden açtım çözülmedi. Elimde anakartın CD'si var ama ne yapacağımı bilemedim. Hiçbir şekilde görüntü gelemiyor ekrana. Anakarttaki VGA'a ya da taktım, ekran kartındaki VGA'ya da taktım. Ne yapmam gerek? X4 945'i takmam sorunu çözer mi?

Anakart üzerinde bulunan CMOS_RST pinlerini değiştirip biosu sıfırlamayı dener misiniz?

CMOS_RST Pinlerini değiştirme hakkında bir rehber söylerseniz çok iyi olur : ). Çünkü en son kendi başıma rehberlere bakıp bir şeyler yapmayı denediğimde BIOS problemim başıma geldi. ; )

Onboard ekran kartın gördüğüm kadarıyla ATI X1250.

1586343671205.png

En güncel BIOS güncellemesi detaylarına göre dahili ekran kartını devre-dışı bırakan bir durum mevcut değil.

1586343893362.png

Eğer yakınında harici bir ekran kartı var ise, onunla anakarttan görüntü almayı deneyebilir misin? Belki sıfırlanan anakart ayarları dolayısı ile onboard ekran kartı devre-dışı kalmış olabilir.

Onboard ekran kartın gördüğüm kadarıyla ATI X1250.

Eki Görüntüle 530604

En güncel BIOS güncellemesi detaylarına göre dahili ekran kartını devre-dışı bırakan bir durum mevcut değil.

Eki Görüntüle 530606

Eğer yakınında harici bir ekran kartı var ise, onunla anakarttan görüntü almayı deneyebilir misin? Belki sıfırlanan anakart ayarları dolayısı ile onboard ekran kartı devre-dışı kalmış olabilir.

Evet üzerine HD 6350 ekran kartını taktım. VGA ile görüntü vermedi. Sonra yine BIOS pilini çıkardım 15 dakika kadar bekledim ve HDMI ile bağladım bu sefer. Görüntü geldi ama sonra bilgisayarı kapattığımda ve tekrar başlattığımda bir daha HDMI'dan görüntü gelmedi. Sanırım görüntü geldiği vakit bir şeyler yapmam gerekirdi BIOS durumu ile alakalı ancak düzeldiğini sanmıştık.

Ekran kartı üzerindeki HDMI girişine bağlamıştım.
İlginç. Peki harici ekran kartını söküp dahili (on-board) ekran kartı ile tekrar deneyebilir misin? Eğer yine görüntü alamazsan harici ekran kartını takıp, aynı anda her iki ekran kartının çıkışına birer ekran bağlayıp test etme şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı