ASUS M2N-MX takılabilir disk ve RAM desteği nedir?

RewuLation

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Maximus Z790 Dark Hero
intel i9 14900k
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070Ti 12GB GDDR6X OC
ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB
Kingston 48GB Fury Renegade RGB 6400MHz CL32 DDR5
SAMSUNG 4TB 990 PRO NVMe 2.0 PCIe Gen 4.0x4 M.2 2280
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir anakartım var ve 4 tane SATA girişi var. Ben bunlara kaç TB'lik hard diskler takabilirim? (4slot)
2 ) Kaçlık RAM'ler takabilirim? (4slot)
Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir anakartım var ve 4 tane SATA girişi var. Ben bunlara kaç TB'lik hard diskler takabilirim? (4slot)
2 ) Kaçlık RAM'ler takabilirim? (4slot)
Şimdiden teşekkür ederim.

1'er TB'dan fazla takmazdım ben o işlemci de sonuçta o verileri okumak için çalışacak RAM'i yüksek tutardım cash olarak kullanması için. Eski sistem ama güncelleme planım yok diyorsanız 4x4 RAM yapın. Ya da 2X8.

Sadece.

1'er TB'dan fazla takmazdım ben o işlemci de sonuçta o verileri okumak için çalışacak RAM'i yüksek tutardım cash olarak kullanması için. Eski sistem ama güncelleme planım yok diyorsanız 4x4 RAM yapın. Ya da 2X8.

Sadece depolama film izleme için kullanacağım güncelleme yapmayacağım.
Ama ne tür RAM ve HDD'ler destekler bilmiyorum o yönden sıkıntıdayım.

RAM almayın 1 TB HDD alın yeter film izleyecekseniz. Hiç RAM'i yoksa 4x2 RAM alın DDR 2 yeter.

Tek seferde alıp bitireyim diye dedim. 10TB falan alsak çalıştırmama olabilir o zaman?

Tek seferde alıp bitireyim diye dedim. 10TB falan alsak çalıştırmama olabilir o zaman?

Yok çalıştırır da 10 TB filminiz olması mümkün değil: )

4 k mı filmleriniz Full HD mi? Full HD ise ortalama 5 GB'dan 200 film sığar bir TB'a.

4 k mı filmleriniz Full HD mi? Full HD ise ortalama 5 GB'dan 200 film sığar bir TB'a.

Çok arşivim var diyorsanız 2X 4 TB yapın üstüne de çıkmayın bence.

Çok arşivim var diyorsanız 2X 4 TB yapın üstüne de çıkmayın bence.

Amaç maksimum kapasiteye ulaşmak:)şu an sıfır ama edincem.

Yeni konular

Geri
Yukarı