ASUS M4A78-E SE Ekran kartı ve upgrade

azizpeder

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımın artık güncel oyunlarda zorlanmasından dolayı ve oyunları yüksek seviyede oynamak için parçalarını değiştirmek istiyorum ama kısıtlı bütçe ile birlikte aklımda bir kaç fikir var.
  1. Ekran kartı için 2 gb ddr5 256 bitlik ekran kartlarından alabilirim ama bu sefer emin olmamakla birlikte psu yetmiyor. PSU para vermek istemiyorum açıkcası. Bana PSU uygun ekran kartı önerisinde bulunabilir misiniz? Wn az 2 yıl yetmesini istiyorum oyunlar için high seviyede.
  2. DDR2 sistemin anakartını değiştirmek, ddr3'e geçmek işlemcime uyum sağlar mı? DDR2+DDR3 anakartlar görüyorum. Bunlar uyum sağlar mı belleklerime yoksa ekran kartını PSU ile değiştirmek yeterli olur mu? Ya da başka ne yapabilirim? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Sistemim: işlemci:amd athlon (tm) x4 620 processor 2.6
  • Anakart m4a78-se asus
  • Bellek:kingston 4 gb ddr2 ram
  • Ekran kartı:ultimate ati radeon hd 4650 1 gb 128 bit sanırsam
  • HDD:samsung 320 gb 7200 rpm
  • PSU:coolor master 350 watt

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2'den DDR3'e ha deyince geçemezsin. Anakartın değişecek ve hatta işlemcini de değiştirmek zorunda kalabilirsin soket ve kontrolcü uyumsuzluğundan dolayı. Zaten 4 GB DDR2 RAM yeter de artar bile. Tavsiyem R9 270X'e bakman. Ya da GTX 750 Ti.

Cevabınız için teşekkürler peki psu değiştirmem gerekli mi önerdiğiniz kartlar için ? Yada başka önerilen kartlar olursa onlar için ?

Son düzenleme:
@Recep Baltaş sizden haber bekliyorum da ekran kartını almak için :) Dediğiniz modelleri yazınca bir sürü marka farklı model çıkıyor sizin kastettiğiniz tam olarak hangileri acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı