Asus M5 A97 R2.0 BIOS Güncelleme Sonrası PC Açılmıyor

İsog3n

Kilopat
Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum tabiki bir sorunum var şu sıralar. Şimdi 2 aylık masaüstü sistemimi paylaşayım.

• Amd Fx6300
  • GTX 750 ti
  • Asus m5 a97 r2.0 anakart
  • 8 GB 1600 mhz corsair RAM

Arkadaşlar sorunum şu; şimdi bilgisayarda ara sıra donmalar yaşıyordum ve reset atmak durumunda kalıyordum. Çok rahatsız edici değildi ama yeni bilgisayar olunca ister istemez herşeyin sorunsuz olmasını bekliyorsunuz.
En sonunda google abiye sorup BIOS yeni update edilirse sorunun düzeleceğini öğrenerek usb üzerinden update ettim. Nedense update yaparken BIOS donuyordu birkaç sefer denememe rağmen yükleme ekranında kalıyordu.

Neyse en sonunda defalarca denemeden sonra yeni sürümünü yükledim.2501 den 2601 son sürümünü yükledim.Ancak daha önce tek tuşla yapabildiğim overclock ve RAM mhz hızını 1886 ya getirebiliyorken şimdi bunları yaptıktan sonra pc açılmıyor yani açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor reset ve power tuşları da işlevsiz kalıyor daha sonrada fişi çekip tekrar takıyorum bu seferde açılıyor PC. Ancak bios dan sistem hızı normalde ve RAM MHz 1600 de ike nde bugün PC'yi açtığımda tekrar aynı sorunla karşılaştım. Ekrana görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor. Tekrar güç fişini çıkarıp taktığımda ise pc açılıyor. Acaba bu konuda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Bu arada denediğim yöntemde anakartın pilini söküp tekrar takarsam sıkıntı ortadan kalkıyormuş ancak benim anakartın pili ekran kartının hemen altında ancak ekran kartını bir türlü çıkaramadım elimde kalır diyede zorlamadım. Sadece bu yöntem dışında çözüm var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
CLR_CMOS Jumper ile sıfırlama işlemi kabloya 1-2 den 2-3 e takıp bir süre bekliyorsun sonra tekrar 1-2 ye takılıyor onuda denedim ama sıfırlanmadı acaba 2-3 e takarken power tuşuna mı basmak gerekiyor?Bir forumda görmüştüm ama power tuşuna basarak yapmadım bu işlemi acaba ondan mı sıfırlanmadı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı