ASUS M5a78-M LX3 Anakarta 802.11AC sürümü yüklenir mi?

keloger

Centipat
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu anakarta Wi-Fi'nin bu sürümü (802.11AC) kurulur mu? Ve bir sorum daha olacak, bu anakarta BIOS güncellemesi yapsam ne gibi faydası olur? Benim BIOS'um 4 sene önceki sürüm. En son 2017 sürüm çıkmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamadıysam, Wi-Fi teknolojisini kullanmak istiyorsunuz. 802.11 AC bir kablosuz bağlantı standardıdır. Sadece sürücü yükleyerek kablosuz ağlara bağlanamazsınız. Gördüğüm kadarı ile, anakartınızda da Wi-Fi donanımı bulunmuyor. PCI veya USB şeklinde satılanlardan alıp kullanabilirsiniz.

BIOS güncellemesini yapmalısınız. Donanım desteği, sistem kararlılığı gibi iyileştirmeler sağlayabiliyor.

Sorunu tam anlamadım ancak 802.11AC; 5Ghz kablosuz ağ protokolüdür. Senin anakartında ise LAN kontrolcüsü mevcut, kablosuz protokolleri destekleyen bir yonga mevcut değil anakartında.

Harici ağ adaptörün veya PCI ara birimi ile takacağın harici ağ kartın 11AC destekliyorsa sürücüsünü kurarsın, modemin de 11AC yayın yapabiliyorsa kullanırsın. Windows işletim sistemleri zaten bu protokolleri barındırır.

BIOS güncellemeye gelecek olursa sistem stabilitesi artırıldı şeklinde klasik bilgi girilmiş. Net bir fayda listeleyemem ancak karşılaşacağın problemlerin sayısını azaltacaktır emin ol.

Yanlış anlamadıysam, Wi-Fi teknolojisini kullanmak istiyorsunuz. 802.11 AC bir kablosuz bağlantı standardıdır. Sadece sürücü yükleyerek kablosuz ağlara bağlanamazsınız. Gördüğüm kadarı ile, anakartınızda da Wi-Fi donanımı bulunmuyor. PCI veya USB şeklinde satılanlardan alıp kullanabilirsiniz.

BIOS güncellemesini yapmalısınız. Donanım desteği, sistem kararlılığı gibi iyileştirmeler sağlayabiliyor.

benim pc qualcomm atheros ar8161 kullanıyor bunu 802.11 AC ile güncellemek istiyorum açıkcası
Sorunu tam anlamadım ancak 802.11AC; 5Ghz kablosuz ağ protokolüdür. Senin anakartında ise LAN kontrolcüsü mevcut, kablosuz protokolleri destekleyen bir yonga mevcut değil anakartında.

Harici ağ adaptörün veya PCI ara birimi ile takacağın harici ağ kartın 11AC destekliyorsa sürücüsünü kurarsın, modemin de 11AC yayın yapabiliyorsa kullanırsın. Windows işletim sistemleri zaten bu protokolleri barındırır.

BIOS güncellemeye gelecek olursa sistem stabilitesi artırıldı şeklinde klasik bilgi girilmiş. Net bir fayda listeleyemem ancak karşılaşacağın problemlerin sayısını azaltacaktır emin ol.

Nasıl güncellerim ki bu anakartın bios unu ?

Benim PC Qualcomm Atheros AR8161 kullanıyor, bunu 802.11 AC ile güncellemek istiyorum açıkcası.
Bu kablolu bağlantı için kullandığınız donanım. Sizin bilgisayarınızda Wi-Fi donanımı yok, eğer sonradan fiziksel olarak takmadıysanız. 802.11 AC ile güncelleyemezsiniz yani. 802.11 AC, kablosuz bağlantı standartlarından biri ve bu standardı kullanmak için Wi-Fi gibi donanımlara ihtiyacınız var.

Sizin teknik kavramları veya protokollerin ne anlam ifade ettiğini biraz araştırmanız gerekiyor. Kavram kargaşası yaşıyorsunuz :) En basit tabiri ile IEEE 802.11 protokolleri kablosuz teknolojilerdir ve ethernet portu aracılığı ile bağlantı sunan yongalar bu protokol ile veri transferi yapmaz.

802.11AC takıntısı nereden geliyor bunu anlayabilirsek daha iyi yardımcı olabiliriz.

BIOS güncellemesini ise bu rehberden yararlanarak yapabilirsiniz. Karşına gelen mavi menüde de mantık birebir aynı olacaktır. Yükleme esnasında güç kesintisi yaşamamaya dikkat et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı