Asus M5A78L-m Audio Driver Sorunu Windows 7

Klaypex

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Özellikle Skype, TS gibi programlarda konferans konuşmlarında bilgisayarımdaki sesin naklen karşı tarafa gitmesinden şikayetçiydim. Örneğin Youtube'da müzik dinlediğimde karşımdaki kişi de müziği dinlerdi.

İnternette biraz araştırma sonucu Stereo Mix'in kapalı olması gerektiği bu yüzden bu sorunla karşılaştığım yazıyordu, ancak Hoperlör > Kayıt Aygıtlarında Stereo Karıştırıcı yok. (Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster yaptığım halde gözükmüyor.)

Daha Sonra Asus'un kendi sitesinde aygıta ait VIA VT1708S 8-Channel High Definition Audio CODEC dosyasını indirdim. Lakin önceki Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt Yöneticisinde High Defination Audio Aygıtı'nı Windows otomatik kendi yüklüyor. Driver'ı buradan sildiğim de ise Sistem yeniden başlatılıyor ve tekrar Windows kendi bulduğu driveri yüklüyor. Driveri önceki aygıtı kaldırmadan da yüklediğimde bir şey fark etmiyor.

Sürücüyü güncelleyip Disketi var seçeneğine tıkladığımda indirdiğim driver klasarönün Autorun.inf isminde dosya bulamıyorum. Yani kısacası internette yazan her bir çözümü uyguladım ama bir türlü sorunu çözemedim. Delirmek üzereyim.

Bana başka çözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Not: Ses kartım yok onboard'un ses modülünü kullanıyorum işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı