Asus M5A78L-M LX3 ve Fx6300 Uyumsuzluğu

Erim Karakuş

Hectopat
Daha fazla  
İşlemciyi yeni taktım.
Bilgisayar açıldıktan 5 dk sonra reset atıyor.
-Bios güncel.
-Pc yeni formatlandı.
-İşlemcinin bozuk olma ihtimali yok bu 2. işlemci , diğerini bozuk diye geri verdim, buda reset atıyor.
@Murat5038

Aynı sorunu bende yaşıyorum, benım işlemcide yeni ama arkadasdakı gıbı res sorunu yaşıyorum. Umarım bir çözüm bulunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağını dahil sistemi söyler misin? Anakart, ramle alakalı bir problem olabilir yada yazılımsal. Windows orjinal mi ?

[Rehber] Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak
Uygulama, Kur ve Sistem kayıtlarını paylaşın.
Aida64 HTML Raporu Oluşturma (Resimli anlatım)
Bunun sonucunu da paylaş.

Olay indir Olay.evtx

Report indir Report.htm

Buyrun ama şuan eski işlemcim takılı. Yenisinde bunları yapmam imkansız gibi, reset atıyor sürekli.

Güç kaynağını dahil sistemi söyler misin? Anakart, ram'le alakalı bir problem olabilir yada yazılımsal. Windows orjinal mi ?
  • Asus M5A78L-M LX3
  • Fx6300
  • Asus HD 7790
  • Thermaltake 600W
  • 500gb Hdd
  • Windows crackli
  • 8gb ram

@Murat5038 Biraz ısrarcı davranıyorum kusura bakmayın. Yardım edebileceğiniz herhangi bir konu var mı? @Recep Baltaş

@Recep Baltaş Bende aynı sorundan muzdaripim yardımcı olabılırsenız çok makbule geçer. Bu sorun yuzunden yenı laptop aldım geçici olarak, sorunum çözülene kadar bununla idare edecegim.

Bizleri yanlış yönlendirmeyin.
Bıos güncel deyip güncel olmayan bios kullanıyorsun ben şimdi diğer dediklerine nasıl inanayım?
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3 /M5A78L-M_LX3/M5A78L-M-LX3-ASUS-1201.zip
Bıos güncelle.
____
Ayrıca işlemci değiştireceğine Anakartı yükseltse idin çözülecekti. Kaç kere sosyalde ve önceki forumlarda söyledim FX işlemci ile 990 altı olmaz diye hala inatla ucuza koşuyorsunuz.
____
http://www.tsstodd.com/TotalLib/popup/Download.asp?path=fwdownload&lang=eng&fname=SH-S223Q_SB03.exe
Firmware güncelle.
____
Win 7 yerine Win 8.1.1 kurun.
____
Mavi ekran almışsın dumpları paylaşmamışsın:
WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Kuzey köprün çözülmez hata vermiş yani donanımsal mavi ekran da işlemciyi gösteriyor ve dediğim gibi anakart işlemciyi desteklemiyor.
__
Bir diğer hata ekran kartından kaynaklı sürücüleri güncellemen lazım.
Bir diğer mavi erkan ise HDD/RAM/ekran karı rami bunlardan birinden kaynaklı.
___
Memtest ile HDtune errorscan testi yapacaksın. Healt bölümü ile sonucu paylaşacaksın.
Genel durum bu şekilde.

Bende aynı sorundan muzdaripim yardımcı olabılırsenız çok makbule geçer.
Aynı sorun diye bir şey yok. Yardım istiyorsanız ayrı konu açıp detaylı hata hakkında bilgi vereceksiniz. Benzer ise burada istediklerimi sizde yapıp sonuçları paylaşacaksınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı