Asus M5A97 Evo R2.0 Ethernet ve Jak Girişi Çalışmamaya Başladı

Yer
İzmir
Dün bilgisayarımı açtığımda hiçbir sesin çalışmadığını fark ettim. Ardından sorunu araştırmak için internet tarayıcımı açtığımda ethernet kablosunu bilgisayarın görmediğini fark ettim. Zaten Windows 7'ye geri dönmeye üşenen ben için bir bahane çıkmıştı ve hemen bir Windows 7 USB'si hazırlayarak bilgisayara format attım fakat hala ethernet kablosu ve ses çalışmıyordu. Bende Live CD bir Linux USB'si hazırlayarak bilgisayarı boot edince ethernet kablosu çalışmaya başlasa da ses hala çalışmıyordu. Eskiden sadece 2 haftada bir veya daha nadiren oyunun ortasında NVIDIA ekran kartının sürücüsü bozuluyordu, ben de yeniden yükleyince normale dönüyordu ve fazla umursamazdım ama şu an pişmanım ve sorunumun anakarttan kaynaklandığını düşünmekteyim. İşin ilginç yanı Asus'un sitesine girip Driver indirmeye çalışınca ekranda hiçbir şey bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
  • Asus M5A97 Evo R2.0 Anakart
  • Corsair Vengeance DDR3 4 GB RAM x2
  • AMD FX-8150 3.6 GHz işlemci
  • Asus GeForce GTX 560 Ti ekran kartı
  • Cooler Master GX 750W Bronze güç kaynağı
  • Seagate 1 TB HDD
Adsız.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı