Asus M5A97 LE R2.0 ve Sapphire HD 7730 tabanlı sisteme işlemci ve kasa tavsiyesi

• Konuyu başlatan Elroy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 593

Elroy

Hectopat
Öncelikle iyi bayramlar.
Geçen ay bilgisayarımın elektrik yüzünden işlemcisi ve anakartı yandı. Bende bu ay para ayırıp parça almaya başladım. Eski sistemim için konu açmıştım artık daha sağlam, daha hızlı bir bilgisayar toparlamaya karar verdim.

Şu an eski bilgisayarımdan artan parçalar;
  • Seagate Barracuda 1 TB ST1000DM003 HDD
  • SAPPHIRE HD 7730 EKRAN KARTI
  • 300 Watt KASA
  • LG W2243S Monitör
  • Edifier 2+1 Ses sistemi

Yeni aldığım parçalar ;
  • Asus M5A97 LE R2.0 Anakart
  • Kingston HYPERX 1600 4 GB RAM khx1600c9d3/4g
  • Everest Black Platin Series EPS-4900b 300 Watt PSU

Bilgisayar için aşağı yukarı 400-500 TL civarı çıkaracağım.
Genellikle Bol film, Knight Online, Counter Strike oynuyorum. Eski sistemim kaldırmadığı için yeni oyunlara uzak kaldım. Topladığım bilgisayarda yeni oyunları da oynamak istiyorum.

Bu sistem için işlemciye ihtiyacım var. Kasa da alabilirim. Antalya da yaşadığım için sıcaklık benim için problem oluyor. Önerilerinizi rica ediyorum, tekrar iyi bayramlar diliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa 6 - 7 yıllık PSU'yu alma sebebim diğer intel 1.8 ghz için olan bilgisayarım içindi. Soğutucu için önerileriniz var mı?

Bu ürüne bakmıştım ama Ram slotlarını kapatıyor diye yorumlarda görünce kararsız kaldım bütçeyi artırabilirim , çok fazla aşmak istemiyorum. Malum öğrencilik :)

Overlock hiç yapmadım , ama denemek istiyorum. Sürekli açık kalıyor bilgisayar 7/24 o yüzden soğutucuyu sormuştum. Bilgisayarda fan sorunu olduğu için 40 - 50 derece arası sıcaklığı boştayken görüyordum. Amd x2 240 işlemci ve stok fan vardı. Ne kadar soğuksa o kadar performans alınıyor diye duymuştum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı