Asus M5A97 tabanlı sistem önerisi

• Konuyu başlatan Jok
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 520
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jok

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi, ben toplayacağım bilgisayarı kafamda tasarlamaya çalışıyorum ve isteklerime göre bu bilgisayar ortaya çıktı. Belki işlemciyi gereksiz masraf olarak görebilirsiniz buna saygım sonsuz ancak ben ileriye dönük bir sistem toplamak istiyorum. Evet ramlerden de kısabilirdim ancak olmuşken 1866 MHZ olsun istedim. Sayın Recep Baltaş'ın da önerisi 1600 MHZ yerine 1866 MHZ ramler seçilmesi. Benim istediğim şey şu neleri değiştirmeliyim? Veya değiştirmeli miyim? Birde bulmuşken Monitör alırken MS 2 seçtim ama 5 de iş görür ve üzmez diyorlar. Önerilerinizi bekliyorum, ve şunu diyerek gidiyorum. Lütfen eleştirileriniz kırıcı değil yapıcı olsun. İyi geceler Technopat ailesi!

xB5Vkp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı düşük kalmış bu sisteme. İşlemciyi bence FX-6300 yapıp ekran kartını MSI R9280X yapmalısınız. Ek olarak 5 ms monitör kesinlikle rahatsız etmez.

Ben ilerde Ekran kartı upgarade yaptığım zaman dar boğaz veya uyumsuzluk yapmasın diye o işlemciyi seçtim ama haklısın FX - 6300 de gayet güçlü bir işlemci. Bir arkadaşım bana 760 R9 serisinden daha iyi dediği için seçtim. Peki ben MSI - R9 - 280X aldım bu sistemle BF, COD gibi oyunları Ultra ayarda oynayabilir iyim? Beni pişman edecek bir parçası olabilir mi? O zaman monitörü 5 MS ye düşürüp Ekran kartını çıkarayım, peki değişecek bir başka parça var mı sizce?

Monitör ve ekran kartı olmamış. İşlemciyi FX 6300 yapıp ekran kartı GTX 770 olabilir.

Monitör zaten 2 MS. Ekran kartı ne alınabilir?

DX 12yi bekle şimdi alma mı diyorsun yani?

Neye dayanarak.
Belki sürücü güncellemesi ile GTX700 serisi destek verecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı