Asus Mining P106-6G

Fiyatini mantikli seviyede tutmazlarsa, firmalar madencilerin bozulan kartlarini iki yil boyunca tamir etmeye devam edicekler. Ve tabiki stok sorunundan bahsetmiyorum

Ben de 3 aya kadar araştırma yapıyorum. 3 ay sonra belki kartlar piyasada bol olursa başlayacağım. Aynen ben de senin gibi düşünüyorum. Mining kartların fiyatı oyuncu kartların fiyatıyla aynı olursa ve performans yönünden oyuncu kartları yine üstün olursa o zaman miningciler yine oyuncu kartlarına abanmaya devam edecektir. Bana göre performans yönünden mining kartların performansı oyuncu kartlarından düşük kalırsa bu fiyatlar tekrar revize edilmesi lazım . Bir mining kartın değeri bana göre KDV ile beraber 500-600 lira gibi olması lazım.
Mining kartları %30 civarında daha fazla performans sağlıyormuş ama fiyatı da önemli. Şimdi normal fiyatlara satılırken RX 470'i çok daha ucuza alabiliyordunuz. Piyasayı o fiyatla düzeltmesi zor kaldı ki 3 ay garantisi var ve adam normal kartla işi bitince satabiliyor da. Bu performans farkı cidden olmalı böylece zorluk artsın ve adamın elindeki kartın değeri düşsün. Ancak o şekilde olursa olur yoksa zor.

Mining kartları %30 civarında daha fazla performans sağlıyormuş ama fiyatı da önemli. Şimdi normal fiyatlara satılırken RX 470'i çok daha ucuza alabiliyordunuz. Piyasayı o fiyatla düzeltmesi zor kaldı ki 3 ay garantisi var ve adam normal kartla işi bitince satabiliyor da. Bu performans farkı cidden olmalı böylece zorluk artsın ve adamın elindeki kartın değeri düşsün. Ancak o şekilde olursa olur yoksa zor.
Minin kartların megahashrate değerinin 20-25 MH/S olacağı söyleniyordu. Yani yeni gelecek mining kartlar % 30 daha performanslı olursa atıyorum 25 MH/S veren mining kartta %30 daha yükselirse üzerine 7,5 MH/S daha gelir anlamına geliyor.

Bu kartlar sadece çizgi elektronikte mi satılacak? Yani vatan veya hepsiburada.com gibi şirketlerde satılmayacak mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı