ASUS modem port yönlendirme

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, bir süredir Forza Horizon 4'e giremiyorum. Birkaç araştırma sonucu 3074 portunun kapalı olduğunu öğrendim. Bu işlerden pek anlamıyorum ama birkaç YouTube videosu ile modem ayarlarından port yönlendirmesi yaptım. Ancak hala port kapalı olarak görünüyor.

Port yönlendirme için sabit IP gerektiğini ilk defa sizden duydum. Dediğiniz gibi olabilir ama yine de başka kaynaktan da doğrulamadan inanmam zor.

@Silinen üye nasıl bir hata alıyorsunuz oyuna girmek istediğinizde?
Ekran Görüntüsü (71).png

Öncelikle Teredo'da bir sıkıntı yok gördüğünüz üzere.
Bunun dışında;
Ekran Görüntüsü (72).png

Bu da aylardır aldığım ve ne yaparsam yapayım çözemediğim sorun. Ve ilginçtir ki portchecker.co gibi sitelerden kontrol ettiğimde bıraktın 3074'ü, hiçbir port açık olarak görülmüyor.

Herhangi bir VPN uygulamasına ihtiyacım var mı?

Isp tarafından bir engel olabilir bunu anlamak için soruyorum eğer VPN ile gidebiliyorsan sorunsuzca Ttkom'un cacık yemesidir. Örnek vermek gerekirse bir ara YouTube üzerinden hız sınırlayıcısı uyguluyordu bunlar geçmiş konularımın birinde var hatta VPN ile açtığımda hızı tam alıyordum. Fiber modem var mesela DNS kullanıyorum modem kaynaklı sayfalar açılmamaya başladı DNS hatası türlü hatalar vermeye başladı... VPN açınca şak Full hızda girmeye başladı tüm sayfalara... Sansür ülkesiyiz biz açıkça söylemek gerekirse. Yani bu ülkede yurt dışına ping göndermek gerekiyorsa önce Ankara'da'ki BTK serverlarına uğrar sonra gider. Muhtemelen seninki modemin ısp ile bağlantısında bir sorun var ya VPN kuracaksın ya da yeniden başlatacaksın yeni IP versin. Sadece deneyip sonucu görmeni buraya da yazmanı istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı