ASUS monitörde siyah alanlarda karıncalanmalar oluyor

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Monitör
Asus TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 1ms Full HD FreeSync IPS Oyuncu Monitörü
Merhaba.
ASUS TUF Gaming marka monitörümde uzun zamandır bu sorun var. Genellikle siyah alanlarda belli oluyor ve ufak karıncalanmalar meydana geliyor. Oyunlarda karakterlerin saçlarının uç kısımlarında da belli oluyor. Ne yaptıysam düzeltemedim açıkçası. Kabloyu değiştirdim, prizi değiştirdim çözüm bulamadım. Özellikle en çok belli olduğu AC Unity gece sekanzında eagle visonu açtığım zaman ekranda çok fazla küçük küçük karıncalanmalar oluyor.

Merhaba.
ASUS TUF Gaming marka monitörümde uzun zamandır bu sorun var. Genellikle siyah alanlarda belli oluyor ve ufak karıncalanmalar meydana geliyor. Oyunlarda karakterlerin saçlarının uç kısımlarında da belli oluyor. Ne yaptıysam düzeltemedim açıkçası. Kabloyu değiştirdim, prizi değiştirdim çözüm bulamadım. Özellikle en çok belli olduğu AC Unity gece sekanzında eagle visonu açtığım zaman ekranda çok fazla küçük küçük karıncalanmalar oluyor.
Fotoğraf var mı?

TUF serisi koronik sorunlu. Color bending sorunları var tavsiye etmiyorum.
Hocam kimse hiç bir monitörü tavsiye etmiyor, şu alınır mı diyorum biri alma diyor model öneriyor, önerilen model alınır mı diyorum alınmaz deniyor. Artık bulduğum bir modeli aldım, şu an kullanıyorum gayet güzel.

Sorununuza gelirsek bir ihtimal kabloda sorun olabilir, eğer monitörde sorun varsa elden hiç bir şey gelmez, garantiye yollamanızı tavsiye ederim.

Hocam kimse hiçbir monitörü tavsiye etmiyor, şu alınır mı? Diyorum biri alma diyor model öneriyor, önerilen model alınır mı? Diyorum alınmaz deniyor. Artık bulduğum bir modeli aldım, şu an kullanıyorum gayet güzel.

Sorununuza gelirsek bir ihtimal kabloda sorun olabilir, eğer monitörde sorun varsa elden hiçbir şey gelmez, garantiye yollamanızı tavsiye ederim.

HDMI ile denedim DP ile denedim sorun devam ediyor. Büyük ihtimalle monitörden.

Yeni konular

Geri
Yukarı