ASUS N53J laptop Windows 10 donma sorunu

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Bugün ASUS N53J modelli laptopuma Windows 10 yükledim. İlk başta sıkıntı yoktu, ancak sonra bilgisayar dondu kaldı. Ben de güç tuşundan kapatıp tekrar açtım. Bu sefer de 1-2 dakika sonra tekrar dondu. Defalarca kapatıp açtım, temiz kurulum yaptım, antivirüs yükleyip taramaya çalıştım ancak tararken de donuyor. Yani anlayacağınız hiçbiri işe yaramadı. Kullandığım SSD'yi başka bir bilgisayarda da kullanıyordum, hiçbir sıkıntı olmuyordu. Önceden Windows 7 yüklüydü bu arada, onda da bir sıkıntı yoktu. 2 saattir falan bu sıkıntı ile uğraşıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus N53 j ye Windows 10 ilk piyasaya çıktığında kurdum. Maalesef donuyor mavi ekran veriyor yeniden başlatılmıyor bazen bazen kapanmıyor, wifi kopuyor ve ağ sorunu çöz diyorum olmuyor. Bilgisayarı kapatıyorum açıyorum bazen wifi ağlarını görüyor. Bazen tüm ağları görüyor yalnız benim ağı görmüyor, diğer gördüğü ağlara tıklayınca tamamen gidiyor. Windows 7 de asla bu sıkıntıları yaşamadım. Windows 7 bulsam onu deniyeceğim. Windows 10 tamamen bilg öldürdü çöp yaptı. İcat edenin Allah belasını versin. Bir sürü güncelleme yaptım. Bir sürü yazı okudum yaptım hiç bir şey çözmüyor sorunu. Uzman geçinen arkadaşlara hata kodunu yolladım mal mal cevaplar verdiler. Yok yok yok çözülüyor asla. Bu konuları bilmiş gibi sayfa sayfa onu yap şunu yap bunu yap diye sıkanlar oluyor ama söylediklerinin hiç biri bir b.ka yaramaz. Win 7 bulsam kurup deneyeceğim sorun çözülür mü diye. Çözülürse yazarım. Ömrümü yedi bu 50 kez sildim kurdum 10 değişik versiyonlarını. Ram çıkardım taktım ramleri değiştirdim arızalı diye eski ramleri tek tek bile taktım yapmadığım kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.. benim bilgisayarım da Asus n53jq ve windows 10'a geçtiğimde aynı sıkıntıları ben de yaşadım. İnternetten biraz araştırma yapınca bunu buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
soruna neden olan donanımın ethernet kartı olduğunu belirtiyor. Güvenli moda girerek ethernet kartını kapattım. 2 gündür donmadan kullanıyorum. Umarım sana da faydalı olur. Kolay gelsin...

Merhaba. Benim bilgisayarım da ASUS N53jq ve Windows 10'a geçtiğimde aynı sıkıntıları ben de yaşadım. İnternetten biraz araştırma yapınca bunu buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
soruna neden olan donanımın ethernet kartı olduğunu belirtiyor. Güvenli moda girerek ethernet kartını kapattım. 2 gündür donmadan kullanıyorum. Umarım sana da faydalı olur. Kolay gelsin...

Şu anda aynı sorunu bende yaşıyorum siz ethernet kartını kapatıktan sonra sorun devam etti mi?

Geri
Yukarı