Asus N53JL Isınma Sorunu

Bunu high performance modunda ve %100 hızında çektim. Kusura bakma çok beklettim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    37,7 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    25,3 KB · Görüntüleme: 96
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    40,7 KB · Görüntüleme: 213
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    32,9 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Disk kullanımını çoktan aza süzdürürsen nelerin diski kullandığını görebiliriz. Eklediğin görselde mouse ile CPU, Bellek, Disk, Ağ başlıklarından birine tıklarsan liste görünümüne geçer, o şekilde diski seçip kullanımı liste disk kullanımı yüksek iken. Windows updateleri yaptın mı? Win 8.1 mi kullanıyorsun?

Disk kullanımını çoktan aza süzdürürsen nelerin diski kullandığını görebiliriz. Eklediğin görselde mouse ile CPU, Bellek, Disk, Ağ başlıklarından birine tıklarsan liste görünümüne geçer, o şekilde diski seçip kullanımı liste disk kullanımı yüksek iken. Windows updateleri yaptın mı? Win 8.1 mi kullanıyorsun?
Bugün HDD'yi Çıkartıp SSD taktım ve Ram'i 4GB'den 8GB'ye yükselttim. Ayrıca Windows 10 Pro kullanmaya başladım. Resimleri sabah göndereceğim.

Bugün HDD'yi Çıkartıp SSD taktım ve Ram'i 4GB'den 8GB ye yükselttim. Ayrıca Windows 10 Pro kullanmaya başladım. Resimleri sabah göndereceğim.
İşlemci hala çok ısınıyor. Ayrıca bir sorun daha var, laptopa taktığım SSD'nin 550MB/s Okuma 510 MB/s yazma hızına sahip olması gerekirken benchmark testlerinde en fazla 250MB/s Okuma-Yazma hızını görebiliyor.
NOT: Sandisk 120 GB Extreme 2

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    58,9 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    59,7 KB · Görüntüleme: 57
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    58 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    59,4 KB · Görüntüleme: 64
Son görsellerde herşey OK hale gemiş. İşlemci sıcaklığı hala baştaki gibiyse problem kullandığın termal macun, fanda bir sıkıntı, ızgara bakır borusundaki havanın kaçması sonucu ısı iletiminin düşmesi olabilir.

Tabii bu üç sebep termal macun uygulaması sonrası yaptığın montajın iyi olduğu durumlarda geçerli. Vidaları çok sıktıysan termal macun işlemcinin üzerindeki çıkıntıdan sağa sola akmıştır, yani vidaları tatlı sert sıkacaksın, ne çok gevşek ne çok sıkı.

SSD hızı senin makinan SATA 2.0 desteklediği için düşüktür.

Son görsellerde herşey OK hale gemiş. İşlemci sıcaklığı hala baştaki gibiyse problem kullandığın termal macun, fanda bir sıkıntı, ızgara bakır borusundaki havanın kaçması sonucu ısı iletiminin düşmesi olabilir.

Tabii bu üç sebep termal macun uygulaması sonrası yaptığın montajın iyi olduğu durumlarda geçerli. Vidaları çok sıktıysan termal macun işlemcinin üzerindeki çıkıntıdan sağa sola akmıştır, yani vidaları tatlı sert sıkacaksın, ne çok gevşek ne çok sıkı.

SSD hızı senin makinan SATA 2.0 desteklediği için düşüktür.
Tamam, sağol yardımın için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı