Asus N53SN ekran kartı sorunu (ALINTIDIR)

cowboy48

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Technopat'ın hazırladıgı 0'dan kurulum rehberiyle kurulumu gerçekleştirdim. Gerçekten cok güzel bir rehber olmus.
Fakat dizüstü bilgisayarda ekran kartı göstergesinde nvidia'nın ışığı yanıyor ve bilgisayar ısınıyor bu yüzden.
Mac'de ise intelin çalıştığı gözüküyor. Ekran alıntısı aşağıdadır. Denemediğim yol kalmadı. GraphicsEnabler=Yes, No , şu anki kullandıgım clover bootloader yerine chameleon bootloader yükledim o daha kendi boot bölümünde hata oluştu diyip ardından mac de kernel panic verdi.

Bir arkadasımızın paylaştıgı yazılımlar içindeki intel hd3000/hd4000 kextlerini attım yine fayda etmedi.

Yukarıda gördüğünüz intel hd patcheri yükledim o da nafile. Clover da ayrıca graphics inject bölümü var intel inject gözüküyor kaldırdım graphicsenabler=yes no yaptım yok . nvidia driverlarının hepsini sildim, sadece intel kaldı yine de kurtulamadım.

Bu arada 6.series motherboard ve 2nd generation intel hd. Bir de aşağıdaki donanım bölmesinde ATA, PCI Kartları gibi bölümler boş gözüküyor tanımlanmıyor sorun teşkil eder mi?
2mpd6o2.png

Bu dosyayı nereye kopyalayacağım ? Bu arada senin kullandığın imaj sürümü kaçtı ? Bir de uefi kurulu mu yaptın yoksa normal mbr mi ? Teşekkürler. Birşey daha flash belleğin içinden ekran kartı ile ilgili nvidia ve intel kextleri sildin mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
bu dosyayı nereye kopyalayacağım bu arada senin kullandığın imaj sürümü kaçtı bir de uefi kurulu mu yaptın yoksa normal mbr mi teşekkürler bi şey daha flash belleğin içinden ekran kartı ile ilgili nvidia ve intel kextleri sildin mi

How To Install a DSDT
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hem yazı olarak hemde video olarak anlatımlar mevcut. Eğer bunlardan yine bir sonuca varamaz iseniz tekrar bildirin. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı