Asus N550J Yosemite yüklemesinde Clover Boot Manager sorunu

Arda Ay

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Mac OS X Yosemite yüklemeye çalışıyorum ama sanırsam bazı hatalar yaptım. Bilgisayarda başka bir işletim sistemi yok, Yosemite yükledikten sonra W8.1 yüklemeyi düşünüyorum, şimdilik önemli olan Mac OS çalıştırabilmem.

Bilgisayarım Asus N550J,
İşlemci: Intel® Core™ i7 4700HQ
Grafik: Intel® HD Graphics 4600

Kullandığım Clover Boot Manager'ın Boot Args bölümü : -v npci=2000 kext-dev-mode=1 şeklinde. Peki "dev-mode=1 " bölümünü neden ekliyor?

3 kere tekrar yükledim, işletim sistemi açılıyor fakat yüklemenin başından beri yani dil seçme ekranından beri görüntüler yavaş çekim gibi akıyor. Daha önce Mavericks yüklemiştim ama böyle bir olayla karşılaşmamıştım, görüntüler gayet normaldi. Grafik kartını tanıtma işlemine gelemedim, belki tanıtınca düzelir diye düşünüyorum. Eğer bu bilindik bir hataysa bu konudada yardımınızı bekliyorum. Asıl sorunum ise Clover Boot Manager'i USB belleksiz kullanamamam.

Videolarda anlatıldığı gibi Clover Configurator indirdim ve açtım. Mount partition diyerek ilk önce USB belleği yani disk3s1 i mount ederek içerisindeki Clover klasörünü masaüstüne kopyaladım. Sonra EFI klasorunu çıkarttım ve diğer diski yani disk0s2 yi mount ettim. Fakat videolarda gördüğüm şekilde NONAME isminde içerisi dolu bir disk yerine tekrar EFI isimli içi boş bir klasörle karşılaştım. Anca bunun fotoğrafını çekebildim ve sizinle aşağıda paylaşıyorum. Bilgisayarda başka işletim sistemi olmadığından dolayı buranın boş olduğunu düşündüm ve Clover klasörünü içine yapıştırdım. Yeniden başlatıp USB bellekten boot ettiğimde aşağıda iki adet olması gereken yonca simgeleri bir adetti ve ne yaptıysam bunları iki adet haline getiremedim, o yüzden USB belleksiz boot edemiyorum.

(disc0s2 mount edilmiş hali)
20150601_183922.jpg
Eksik bişey yazdıysam lütfen kusura bakmayın aceleyle yazdım, en geç 1-2 gün içerisinde Mac kullanmam gerekiyor ve çevremde hiç Mac yok, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Aşağıdaki bağlantıdan "Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot Edilebilmesi için Yapılması gerekenler" başlığı altında ki yönergeleri uygula:
[Beta] OS X 10.10.3 RAW ve DMG İmajı
Grafik için şurayı takip et:
Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü

Yanıtın için çok teşekkür ederim montezuma, fakat bir problemim var, Clover v2.3k bootloaderda UEFI için kurulum yaparken "Drivers64UEFI" seçeneğinde 20kb olarak seçilen paketler neler acaba?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
Başlıksız20150601221612.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı