Asus N550JV Pişmanlığım

Ucuz bir dizüstü değil ama orta sınıf bir dizüstü, bence sen gözünde büyütmüşsün ve hayallerini fazla yüksek tutmuşsun. Ayrıca yazılımsal bir şey olabilir 1 dakikada açılması çünkü benim 2. el 500 GB 5400 HDD bile 20 saniyede açılıp kapanıyor.

Zaten bu açılma yavaşlığı bilgisayarı ilk aldığım günlerde yoktu. 8.1 güncellemesinden sonra kapanmamaya başlayınca Recover yaparak yeniledim. Ondan sonra ne olduysa oldu. HDTune ' da hiçbir arıza olmadığını söylüyor. Teknik servise versem içi açılacak zaten yenisiyle değişim 2 haftadan sonra olmuyor sanırım ama ben bir deniyim. (y)

Temiz bir kurulum yapsan iyi olur. Aynı zamanda BIOS güncellemesi yapman lazım. Bilgisayardan yakınmak yerine sorunu çözmek için neler yapabiliriz ona bakarsak daha iyi olur. Bilgisayarın özelliklerinde bir sıkıntı yok.

Bios sürümüm güncel. Sizin verdiğiniz linkten 208 versiyonuna güncellemiştim. Temiz bir kurulum derken anlayamadım zaten yeni recover yaptım

Kendim internetten indirdiğim bişeyi kurarsam garantiyle sıkıntı çıkmasın ? Recover ayarları dışında kurulum yapınca garanti dışı kalıyor diye biliyorum.

Garanti dışı kalmaz. İstediğinizi yükleyebilirsiniz. Freedos laptoplar garanti dışı direkt sizin dediğiniz mantığa göre. :)

Teknik desteğe bu durumu sorduğumda fabrika çıkışı olan yazılımı değiştirmek cihazınızı garanti dışı bırakır dediler. Freedos laptoplar fabrika çıkışı Freedos olduğu için zaten problem olmaz ama bu laptop Win8 çıkışlı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı