Asus N552VW Oyunda Kasma Sorunu

Ahmet Edirne

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, alışveriş merkezinden Asus N552VW aldım. Ürünü alıp kullanmaya başladıktan 2-3 ay sonra oyunlarda donmalar meydana gelmeye başladı, anlık oluyordu. İlk başlarda netten kaynaklıdır diye düşündüm ama internet üzerinden oynanıyordu sonra bu donmalar 1-1.5 saniye olmaya başladı. Aldım laptop'ı teknik servis birimine götürdüm, oradan Asus bayine gitti, neyse 22 iş günü içinde elime ulaştı. Bana gelen inceleme raporunda BIOS ayarları güncellendi ve hiç bir teknik arıza ve aksaklık bulunmamaktır diye yazıyordu. 1-2 ay sonra bu arıza tekrardan olmaya başladı şöyle diyeyim, oyun oynarken aniden oyun donuyor, CS:GO gibi oyunlarda çok sıkıntılı bir durum. 112-130 FPS alırken birden 5 FPS'ye düşüyor sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Akabininde ekran gidip gelmeye başladı, şimdi ekran kartı ve RAM'lerden şüpheleniyorum. Windows'un içindeki RAM testen test ettim RAM'leri, herhangi bir şey bulamadı. Sorun ekran kartında mı var acaba diye düşünüyorum, yardımcı olabilecek var mı acaba yada başına böyle bir şey gelen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı