Asus N55SF Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası

H.Gedik48

Hectopat
Daha fazla  
Asus N55SF bilgisayarım da 1 yıldır bu hatayı alıyorum. Denemediğim yöntem kalmadı. Temiz kurulumdan tutun macun yenilemeye, eski sürüm sürücülerden Windows sürümlerine kadar her şeyi denedim bu sorunu çözemedim. Forumda konuyu araştırıp denediğim yöntemler de oldu ancak sorun devam ediyor. Bu yüzden konu açmak istedim yardımcı olabilecek biri umarım çıkar şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzelmedi sorun aygıt yöneticisinden gt 555m i devredışı bırakıp intel ile oynuyorum oyunları. Uzun süredir bu sorun devam ediyor.

Bu problemin herhangi bir çözümü yok anlaşılan.

Bilgisayarının özelliklerini detaylıca yazar mısın ? ve bilgisayarını aldığın tarih.
Bilgisayarının sağ tık özeliklerden SS atsan daha iyi olur.

Aygıt yöneticisindeki Intel Grafik kartını da yazınıza ekleyin.

Buyrun istediğiniz ekran görüntüleri.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,2 KB · Görüntüleme: 69
  • Özellikler.PNG
    Özellikler.PNG
    16,7 KB · Görüntüleme: 66
Bende bu sorunu uzun bir süre yaşadım özelikle büyük oyunlarda çok sorun çıkartıyor eğer garantisi varsa gönderin anakartınızı değiştirirler yedekleme yapmayı unutmayın ben yedeklememiştim her şey silinmişti.

Buyrun istediğiniz ekran görüntüleri.
Öncelikle size tek çözüm sunacağım. Sorununuz eğer yazılım kaynaklı ise İntel HD Graphics ve İntel Chipset Driverlarınızı İntel 'in kendi destek sitesinden indirerek yükleyin. Tabi NVIDIA ekran kartı driverınız da güncel olmalı bu arada GeForce Experience 'ten sürüm kontrolü yapın.
Bu söylediklerim sorununuz yazılımsal kaynaklı olduğu taktirde büyük bir ihtimalle çözülecektir. Yok eğer donanımsal ise cihazınız bir BGA istasyonuna uğramak zorunda kalabilir.

Intel® Driver Update Utility

Eğer olmazsa manuel olarak deneyin ;
Downloads for Intel® Core™ i7-2670QM Processor (6M Cache, up to 3.10 GHz)

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar tam tamına 1 yıldır uğraştığım bu sorunu %95 halletim sanırım benim sorunum şimdi anlatacağım şekilde çözdüm umarım sizlere de faydalı olur.

İlk olarak bilgisayarımın tüm bileşenlerini söktüm işlemci ve ekran kartı n55sf modeller de biliyorsunuz ki çıkartılabiliyor. Ekran kartımı ve işlemcimi dolu dolu kolonya içine attım ve 1-2 dk kolonya içerisinde beklettim. Neden diye soranlar olacaktır termal macun temizlikleri sırasında lehimli yerlerin keneralrında termal macun kalıntıları olduğundan bunları temizlemek amacıyla yaptım ancak siz mümkünse saf alkol kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Bu işlem sonrasında ekran kartı ve işlmeci ilk günkü kadar tertemiz oldu termal macun birikintileri yok oldu.

Daha sonra saç kurutma makinesi ile iki parçayı da ılık bir hava ile kolonyanın parçalar arasında kalmaması için hızlıca uçmasını sağladım. İşlemcimi anakarta yerleştirdim. Ekran kartımın üzerinde herhangi kağıt parcası veya yapıştırıcı gibi ısı ile tutuşma ihtimali olan şeylerden arındırdım. Daha sonra fırın tepsisine bir parca alüminyum folyo serdim ve alüminyum folyolardan küçük toplar halinde 4 adet toplar yaptım. Bu sayede ekran kartımı fırın tepsisine temasını engelledim. Daha sonra 200 dereceye ısıttığım fırına tepsiyi yerleştirdim. 10 dk boyunca 200 derece fırında ekran kartını fırınladım bu işlem sırasında biraz koku gelse de zaten bir işe yaramayan ekran kartı olduğu için hiç çekinmedim. 10 dk nın sonunda tepsiyi fırından çıkarttım ve ekran kartını soğuması için 30dk bekledim. Fırından ilk çıkartırken çok fazla sarsmamaya özen gösterin çünkü 200 derece de ekran kartı lehimleri eriyor ve yanlış şekilde kurumlarına sebebiyet vermemelisiniz.

Anakartımın ekran kartı girişinin içine kolonya döktüm ve saç kurutma makinesi ile kuruttum. Bu işlemi yapmamın amacı da içerisindeki tozları kolonya yardımıyla dışarıya akıtmak. ekran kartımı da anakarta yerleştirdikten sonra işlemcime ve ekran kartıma termal macun sürdüm. Bilgisayarımın montajını bitirdikten sonra açtım ve oyun testlerimi yaptım gün boyu bu testlere devam ettim ve sonuç olarakbu yazıyı yazanakadar hiçbir hata almadım.

1 yıldır bios sürümü vbios sürümü intel ve nvdia geçmiş sürücülerden günümüz sürücülere kadar tüm işlemleri denedim. Kayıt defterinden TDR_Dealy ıvır zıvır aklınıza gelebilecek herşeyi denedim arkadaşlar hiçbiri çözüm olmadı ve bugün bu işlemler ile sorunumu %95 çözdüğümü düşünüyorum. Neden %95 çünkü daha 1 günlük test yaptım ilerleyen zamanlar ne gösterir bilmiyorum.

ÖNEMLİ: Arkadaşlar ben bu işlemleri sizde yapın demiyorum bu işlemler riskli ve bu riski almak tamamen size kalmıştır. Ben yaptım oldu diye sizde yapın yada yapmayın demiyorum sadece ve sadece bilgi amaçlıdır.!!!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı