ASUS N56VZ Ekran Kartı Değişimi

Daha fazla  
ASUS N56VZ dizüstüm var.
16GB RAM
4GB GeForce 650M ekran kartı
1TB HDD
3. NESİL İ7 3630 QM 8 ÇEKİRDEK

2012'de aldığım bu dizüstü bölümüm gereği ihtiyaçlarımı karşılamıyor. GTA5'i yüksek seviyede rahatça oynayabiliyorum. Autocad, solidworks, 3dmax, adobe, cs6 gibi programlarda kullanmam gerek. Bu dizüstüye SSD ve yeni bi ekran kartı takmak istiyorum. Bana maliyeti ne olur ? İnternette notebook ekran kartlarını bulamadım. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
X550JK cihazımla yani Gtx850M ekran kartı, i5 4200H işlemciyle söylediğin programları düzgün bir şekilde çalıştırabiliyorum.
Ekran kartını değiştirme gibi bir imkanın yok fakat Samsung Evo veyahut Corsair tercih edebilirsin SSD konusunda.

Görüntü yongasını değiştirme şansın yok maalesef, o programlar için mümkünse yeni bir cihaz alman daha iyi olur. Şu an alacak durumun yoksa ekran çözünürlüğünü düşürerek ve programların eski sürümlerini kullanarak bir süre idare edebilirsin. SSD olarak ise bütçene göre Samsung, Corsair, WD gibi markaların ürünlerinden birini seçebilirsin, yalnız uyarayım o cihazı kullandığım dönemde Corsair SSD ile sorun çıkarmıştı. Cihazı ilk açışımda SSD görünmediği için yeniden başlatmam gerekiyordu, benzer bir durumla karşılaşma ihtimaline karşı tam olarak x ürününü al diyemem.

ASUS N56VZ dizüstüm var.
16GB RAM
4GB GeForce 650M ekran kartı
1TB HDD
3. NESİL İ7 3630 QM 8 ÇEKİRDEK

2012'de aldığım bu dizüstü bölümüm gereği ihtiyaçlarımı karşılamıyor. GTA5'i yüksek seviyede rahatça oynayabiliyorum. Autocad, solidworks, 3dmax, adobe, cs6 gibi programlarda kullanmam gerek. Bu dizüstüye SSD ve yeni bi ekran kartı takmak istiyorum. Bana maliyeti ne olur ? İnternette notebook ekran kartlarını bulamadım. Önerileriniz nelerdir?

Anladığım kadarıyla o programlar bahane gibi duruyor senin derdin GTA5 o programları hiç zorlanmadan kaldırır o bilgisayar benim kuzenimin de var aynısından hepsini kaldırıyor

Anladığım kadarıyla o programlar bahane gibi duruyor senin derdin GTA5 o programları hiç zorlanmadan kaldırır o bilgisayar benim kuzenimin de var aynısından hepsini kaldırıyor
Usta çocukmuyumda derdim gta5 olsun ? Araştırmalar sonucu çizim programlarına daha farklı ekran kartları üretilmiş geforce çizim için kullanılmıyormuş zaten. Benim dediğim programları çiz bırak kullanmıyorum bunların 3d modelleme ve tasarımı yapılmış makinenin çalışır halde görmem gerekiyor fakat buraya gelince program bunu yapmaya çalıştığında pc kasıyor. Ben derdimi anlatmışım sen neden farklı yerlere çekiyorsun ?

Usta çocukmuyumda derdim gta5 olsun ? Araştırmalar sonucu çizim programlarına daha farklı ekran kartları üretilmiş geforce çizim için kullanılmıyormuş zaten. Benim dediğim programları çiz bırak kullanmıyorum bunların 3d modelleme ve tasarımı yapılmış makinenin çalışır halde görmem gerekiyor fakat buraya gelince program bunu yapmaya çalıştığında pc kasıyor. Ben derdimi anlatmışım sen neden farklı yerlere çekiyorsun ?

Tamam haklısın.

Haklısın tamam. Sorunun yazılımsal olma şansı var mı diye merak ediyorum çok aşırı dolu mu bilgisayar mesela driverlar güncel mi onlar da etkileyebilir bi formatla istersen olmadi ssd al ekran kartı felan uğraşma zaten takamazsın ki o programlarda sanırsam dahili grafik kartını kullanıyordur inteli yani

Tamam haklısın.

Haklısın tamam. Sorunun yazılımsal olma şansı var mı diye merak ediyorum çok aşırı dolu mu bilgisayar mesela driverlar güncel mi onlar da etkileyebilir bi formatla istersen olmadi ssd al ekran kartı felan uğraşma zaten takamazsın ki o programlarda sanırsam dahili grafik kartını kullanıyordur inteli yani
Yok usta nvidia denetimden tamamen harici ekran kartına ayarladım galiba hdd bant genişliği yetmiyor veri aktarımı yetersiz kalıyor dediğin gibi çözüm ssd gibi duruyor

Tamam haklısın.

Birde pc aşırı ısınmalar yapmaya başladı fan açıldıktan 10 dk sonra deli gibi çalışıyor, format attım fan sorunu çözülmedi galiba donanımsal. İçini açtığım zaman bakır soğutma yollarının karardığını gördüm termal macununu yeni değiştirdim ama fayda etmedi, peki bu bakır olan kısmı değiştirebilme şansım varmı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı