ASUS N56VZ laptopun BIOS yazılımı nasıl sıfırlanır?

OrhanIlhan

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Laptopu açmaya çalıştığımda Power tuşuna basınca görüntü gelmedi. ASUS logosu da yok. Tamirciye götürünce bir şey yapamadı. Ekran kablosu değişecek dedi. Ama bence sorun kabloda değil de BIOS'da gibi geldi. BIOS patlamış olabilir mi? Windows'a bir tek HDMI ile erişiliyor 2. ekranda. Araştırdığımda çözümün BIOS'u sıfırlamak veya yazılım atmak olduğunu gördüm. Bu dediğim işlemi nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler. Laptop: ASUS N56VZ.

İyi akşamlar. Laptopu açmaya çalıştığımda Power tuşuna basınca görüntü gelmedi. ASUS logosu da yok. Tamirciye götürünce bir şey yapamadı. Ekran kablosu değişecek dedi. Ama bence sorun kabloda değil de BIOS'da gibi geldi. BIOS patlamış olabilir mi? Windows'a bir tek HDMI ile erişiliyor 2. ekranda. Araştırdığımda çözümün BIOS'u sıfırlamak veya yazılım atmak olduğunu gördüm. Bu dediğim işlemi nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler. Laptop: ASUS N56vz.

HDMI ile erişiyorsanız ekran kartı kurulumu kontrol edin.
Kurulu ve sorunsuz çalışıyorsa Windows+p tuşu ile tek ekran ayarına alıp deneyin.

HD 4000 görünüyor ise ekran kartınız<da sorun yoktur.
Flex'e yönelin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim sorunum bunun aynısı her ayrıntısına kadar. Tuşa basıyorum. Yanıyor sonra sönüyor. BIOS olma ihtimali yok mu yani hiç.

HD 4000 görünüyor ise ekran kartınız<da sorun yoktur.
Flex'e yönelin.
Kabloya 600 tl fiyat biçtiler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benim sorunum bunun aynısı her ayrıntısına kadar. Tuşa basıyorum. Yanıyor sonra sönüyor. BIOS olma ihtimali yok mu yani hiç.

Kabloya 600 TL fiyat biçtiler.

Hocam sorun BIOS'ta olsa HDMI danda gidemezsiniz Windows'a sonuçta orasınıda kontrol eden BIOS.

Kabloya 600 TL fiyat biçtiler.

Pahalı demişler kendin alıp değiştir.

Hocam sorun BIOS'ta olsa HDMI danda gidemezsiniz Windows'a sonuçta orasınıda kontrol eden BIOS.

Anladım. Sağ olun. Ama yine de BIOS'u sıfırlama işini halletmek istiyorum. Çok merak ettim ne olacağını.😄 olmazsa ya kenarda kalır ya da uzun bir süre sonra kabloyu değiştiririm.

BIOS'u kör şekilde sıfırlamayı başardım. Ama görüntü yine gelmedi. Bu sefer Windows da ekran - gelişmiş ekran ayarlarına girince ekran 1 yani laptopun kendi ekranı etkin değil olarak gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı