Asus n61jv Windows 7 Recovery

yyz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, foruma ilk mesajım olacak :)

Şimdi benim öğrenmek istediğim şu; yaklaşık 3-4 sene önce aldığım laptopın (Asus n61jv serisi) diskini SSD alarak değiştirdim ve bu diske de windows 8.1 kurdum. Laptoptan çıkan diski de bir kutu alarak harici disk olarak kullanmaya başladım. Eğer laptopla kurulu gelen windows 7'ye geri dönmek istersem nasıl yaparım? Recovery bölümü çıkan diskin içinde duruyor, onu aldığım SSD'ye nasıl kurarım? Mesela; laptopla gelen windows 7 sürümünün aynısını indirip - home premium - laptopın altındaki etiketteki product key'i girerek kurulum yapabilir miyim?

Teşekkürler...

O diski başka bir hardiske imaj al ve ne zaman lazım olursa o zaman tekrar dönersin böylelikle ürün anahtarıyla uğraşmazsın.

Usb bellek olabilir mi, oradan recovery kurulum başlatılabilir mi? Aslında ürün anahtarı girerek oluyorsa da iyi olabilir en azından laptopla kurulu gelen gereksiz programlar kurulmamış olur.

Acronis ile harici diskteki Recovery imajını PC'ye yedeklersiniz ve Windows 7'ye dönmek istediğinizde -ki pek sanmıyorum- Acronis ile döneceksiniz, USB bellek olmadan. Ayrıca söylediğiniz gibi Windows 7 olmasını geçiyorum, Recovery imajları gereksiz yazılımlarla doludur. Bunun yanında güncel olmaması vs de var tabii.

Teşekkürler... Bunu neden sordum; evet windows 8.1 çok daha iyi win7'ye göre ama işte malumdur ki win8.1'i yasal olarak kullanmıyorum ve bu beni biraz rahatsız ediyor :) Her an eski yasal win7'ye dönebilirim belki diye sorup bilgi almak istedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı