Asus N750JK CPU Isınma Sorunu

Hay o servisteki ablaların.. Macun olmazsa termal pad olur oda değişebilir ama macun daha etkili soğutma sağladığı için macun kullanılır. Sen git kaliteli bir macun al yada bütçeni söyle macun önerelim sonra fanları temizle, soğutma bloğunu temizle, macun yenile ve mutlu ol.
Ben de sizin dediğiniz gibi yapmak istiyorum fakat babam buna hiç izin vermiyor garantisi varken niye biz yapalım diyor. Servistekilerin yapacağını da sanmıyorum. Tüketici Hakları Mahkemesine başvursam olur mu ?

Son sefer servise verdiğimde Windows 10 yüklüydü, format atarak Windows 8.1 e geri döndürdüler. Neden Windows 8.1 e geri döndürdünüz dedim servistekiler, laptopu aldığınızda hangi işletim sistemi yüklüyse biz ona geri çeviririz dediler. Şimdi Windows 10 a da yükseltemiyorum. :(

INC-601GSM 7-17'' 6XFAN 2XUSB 6 KADEMELİ GAMİNG NOTEBOOK SOĞUTUCU belki az da olsa ısınmayı düşürür diye bu soğutucuyu almaya karar verdim. Önerdiğiniz soğutucu var mı ? bu soğutucu sizce nasıldır ?

Kardeşim olayı şöyle açıklayayım. Sen sigara, nargile, içki içsen artık ölecek dereceye gelsen sonra da ben tedavi olmak istiyorum desen olur mu ? Olmaz organlarını değiştirmen, temizlemen gerekir. Arabanın egzosu tıkalıysa istersen içine Boeing motoru tak yine bir santim ilerleyemezsin. O pc temizlenecek, macun yenilenecek !

Kardeş ben de N550JK var. Yaz başında ben de bu dertten muzdaripdim. Vatan'a gidip Zalman'ın ZM-STG1 termal macununu aldım. CPU ve GPU'mun termal macununu yeniledim, fanları temizledim. 9-10 derece bir soğuma elde ettim. Termal macunu yenilemeni öneriyorum. Bilmiyorsan bir bilenden yardım alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı