Asus Optimal Mode Kullanılmalı mı?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistemim:
  • Ryzen 5 1500X 3.5-3.7 GHz
  • Asus Prime B350M-K
  • HyperX 8GB(8x1) DDR4 3000MHz
  • CM MasterWatt Lite 600W 80+
BIOS'a girdiğim zaman ''Power Saving'', ''Normal'', ''Asus Optimal'' gibi seçenekler var. Normalde işlemcime kendim OC yapacaktım fakat Asus B350 anakartlarda voltajı direk istediğiniz değere ayarlayamıyorsunuz, Auto ve Offset Mode var fakat Offset Mode'un nasıl çalıştığını anlamadığım için biraz çekiniyorum kendim Overclock yapmaya. BIOS'tan Asus Optimal Mode'unu seçersem işlemcim ne kadar OC olur, voltajı artar mı? Şu anda stok hızlarda sistem boştayken 1.319-1.460V arası çalışıyor bu bana biraz garip geldi fakat stres testinde tüm çekirdekler %100 yük altında 3.6 GHz'te 1.35V'ta çalışıyor. Asus Optimal Mode'u kullanmamı önerir misiniz ya da Offset Mode ile voltaj ayarının nasıl yapıldığını anlatabilecek var mı? Ayrıca şu an RAM'im D.O.C.P. ile 3000MHz 1.35V'ta çalışıyor. Asus Optimal Mode'u açmadan önce D.O.C.P.'yi kapatmam gerekiyor mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı