ASUS P5G41C MLX Combo anakartla overclock olur mu?

zankee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Belirttiğim anakartı almayı düşünüyorum. İşlemcim Q8400 2.66 GHz overclockla en azından bu anakart ile 3 GHz yapabilir miyim? ASUS'un anakartı olduğu için güveniyorum biraz. YouTube'da Xeonlarla çok yapan var. Voltaj vererek yaparsam sıkıntı çıkabilir mi? Veya en fazla kaç GHz'e çıkabilir? Yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS G41 ve G31 anakartlarda otomatik %20 OC ayarı oluyor, muhtemelen de kaldırır %20'yi. Bütçeniz ne kadar? Forumun ikinci el bölümünde P45 anakart satanlar da var OC yapmak istiyorsanız.

ASUS G41 ve G31 anakartlarda otomatik %20 OC ayarı oluyor, muhtemelen de kaldırır %20'yi. Bütçeniz ne kadar? Forumun ikinci el bölümünde P45 anakart satanlar da var OC yapmak istiyorsanız.

Bütçem şu anlık 250 civarı peki %20 OC yaparsam işlemci kaç GHz'ye çıkar? Bir de aklımda şöyle bir şey de var benim sistemim şu an DDR2 RAM'i en fazla 4 GB bu alacağım anakart 8 GB destekliyor aklımda 1155 pin anakart alıp sistem dizmek var çok kararsızım hiç masraf etmeden 1155 pin geçsem daha mantıklı olmaz mı?

En kötü X3440 - DDR3 8 GB RAM - P55/H55 anakartlı set almanız daha iyi olur. Ya da 2. Ve 3. Nesil Intel işlemci destekli set de bakabilirsiniz. Ya da AM4 anakart ve X4 950 ve 4 GB RAM'de bakılabilir. LGA775'e yatırım yapmayın, onlar koleksiyonluk oldu artık.

En kötü X3440 - DDR3 8 GB RAM - P55/H55 anakartlı set almanız daha iyi olur. Ya da 2. ve 3. nesil Intel işlemci destekli set de bakabilirsiniz. Ya da AM4 anakart ve X4 950 ve 4 GB RAM'de bakılabilir. LGA775'e yatırım yapmayın, onlar koleksiyonluk oldu artık.

Karar verdim 775 pine yatırım yapmaktansa 1155 pin sistem dizmek daha mantıklı i5 2400 8 GB RAM'li PC dizmeyi düşünüyorum anakartla beraber hepsini alacağım Max 1K tutar diye düşünüyorum sence mantıklı mı elimde GT 730 var ama ileri zamanda 1050 Ti alacağım.

1K bütçeniz falan varsa tavsiyem X4 950 - AM4 anakart ve 4 GB RAM bulmaya çalışın, bütçenizi az bir şey aşsa bile ileriye dönük olur en azından. 5000 serisi Ryzen işlemci bile destekliyor BIOS güncellemesi ile A320 anakartlar.

1K bütçeniz falan varsa tavsiyem X4 950 - AM4 anakart ve 4 GB RAM bulmaya çalışın, bütçenizi az bir şey aşsa bile ileriye dönük olur en azından. 5000 serisi Ryzen işlemci bile destekliyor BIOS güncellemesi ile A320 anakartlar.

Tamam teşekkürler araştıracağım eski nesil AMD almak istemiyorum çünkü.

Geri
Yukarı