Asus P5GC - MX 1333 ile GTX 1050 Uyumlu mu?

RAGNARst

Kilopat
Merhabalar. Ben ekran kartımı yükseltmek istiyorum. Anakartım P5GC - MX 1333 Asus bir anakart. İşlemcim Core 2 Duo E7400 2.79 MHz bir işlemci. Şu an kullandığım ekran kartım ise; AMD ATI Radeon HD 5550 2 GB 128 bit bir ekran kartı.
Değiştirmek istediğim ekran kartı ise GTX 1050 2 GB MSI çift fanlı veya tek fanlı modeli.
Sizce anakart ile ekran kartı uyumluluk gösterir mi ? (PSU Thermalthake 450W)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi de değiştirmek istiyorsanız, tam olarak ne kadar bütçeniz olduğunu da belirtin. Ona göre bir öneri veya kombinasyon yapabiliriz.

şu anda gtx 1050 için 750 tl bütçe ayırdım. vatan computer de 644 tl ye zotac almayı düşünüyorum. çift fanlı. veya msi tek fanlı 1050 almak istiyorum. siz işlemci konusunda hangisini önerirsiniz.

Geçen hafta efsane cuma indirimlerinde 600 TL'ye GTX 1050 Ti satıldı. Keşke o zaman denk getirebilseydiniz. Ama 1050 için o fiyat yüksek daha ucuzu bulunur başka sitelerde. Monitör 1080P değilse GTX 1050 yerine 1030 daha iyi seçenek olur. İşlemci olarak Xeon 5450 ya da Intel q8400 gibi bir işlemci işinizi görür.

monitörüm 21.5 inc full hd 1920x1080 çözünürlüklü casper marka. işlemcim q8400 ü kaldırmadığını bir sitede okumuştum. xeon da 6800 ve q serisinde ise q9400 ve üstünü kaldırdığını gördüm. bunun haricinde gtx 1050 nin hangi edition'unu önerirsiniz. ve zotac msi asus gigabyte evga gibi markaların arasında ne tür farklar var ?

Evet ilginç bir şekilde bu anakart o işlemcileri desteklemiyormuş. O zaman bu anakartta işlemci yükseltmesi yapmanın bir anlamı yok. İkinci elde G31 veya G41 anakart ve Xeon veya Core 2 Quad işlemci almanız gerekir. Şuan kullandığınız anakarta desteklediği en güçlü işlemciyi dahi taksanız GTX 1050 için yeterli olmayacak. Ekran kartı marka ve model konusunda ise en ucuzu ve hoşunuza gideni hangisi olursa onu alın. Çünkü hepsinin kalitesi ve bileşenleri neredeyse aynı. Arada seçim yapmayı gerektirecek bir farklılıkları veya özellikleri yok. Ama şunu belirteyim; bu kartın gerçek değeri 500-550 TL. Şuan çok yüksek fiyatlara satılıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı