Asus P5KC Anakart İle Sistem Yükseltme Önerisi

z170 3400mhz bellek ve m.2 sunuyor ama dedigim anakartta thunderbolt desteğide var bunlar ileri teknolojilere kapı açan özellikler, yadsınamaz. Bana kalırsa i7 işlemci alsın ama şuan için bütçe sıkıntısı var arkadaşımızın

z170 3400mhz bellek ve m.2 sunuyor ama dedigim anakartta thunderbolt desteğide var bunlar ileri teknolojilere kapı açan özellikler, yadsınamaz. Bana kalırsa i7 işlemci alsın ama şuan için bütçe sıkıntısı var arkadaşımızın
Ekran kartını hallettim dostum :) Kuzenimde 2 tane GTX 980 denen karttan varmış SLI yapıyormuş fakat 4k televizyonunun ana kartı yandığı için artık kullanmıyormuş. Bana hediye etti bu kartı. Sizce bu kartla dediğim oyunları ultra grafik seviyesinde oynayabilir miyim ? Bu arada bütçe sıkıntım yok sadece bir bilgisayara yüklü miktarda para vermek istemiyorum :)

Ekran kartını hallettim dostum :) Kuzenimde 2 tane GTX 980 denen karttan varmış SLI yapıyormuş fakat 4k televizyonunun ana kartı yandığı için artık kullanmıyormuş. Bana hediye etti bu kartı. Sizce bu kartla dediğim oyunları ultra grafik seviyesinde oynayabilir miyim ? Bu arada bütçe sıkıntım yok sadece bir bilgisayara yüklü miktarda para vermek istemiyorum :)
kuzen gibi kuzen, oynarsın tabi kardeş hayırlı olsun

kuzen gibi kuzen, oynarsın tabi kardeş hayırlı olsun
Cevabınız için çok teşekkür ederim, fakat kuzenim beni aldığım gün uyardı, sakın düşük bir işlemciyle oynama, darboğaz yapar dedi. Sizce bu ekran kartının yanına hangi işlemciyi almalıyım ? i5 6500 almak istiyorum fakat i7 6700k alın diyorlar.

Aynısı başıma geldi bende 980 TI yı bir arkadaşımdan aldım. Kendisi 1080 aldı ve bana 980 TI verdi. İşlemci olarakda İ5 6500 aldım ve çok araştırdım. Darboğaz söz konusu değil. Skylake işlemciler çok güçlü ve darboğaz mümkün değil.

paran varsa tabi i7 alabilirsin ama i5 6500 ün gtx 980'e darboğaz yapması söz konusu değildir
Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

Aynısı başıma geldi bende 980 TI yı bir arkadaşımdan aldım. Kendisi 1080 aldı ve bana 980 TI verdi. İşlemci olarakda İ5 6500 aldım ve çok araştırdım. Darboğaz söz konusu değil. Skylake işlemciler çok güçlü ve darboğaz mümkün değil.
paran varsa tabi i7 alabilirsin ama i5 6500 ün gtx 980'e darboğaz yapması söz konusu değildir
Aklıma bir soru takıldı. Msi h110m pro vd model bir anakart alacağım fakat msi b150m bazooka anakartı öneriyorlar. İlk bahsettiğim model 200 tl fakat bazooka modeli 350 tl. Sonuçta overclock denilen şeyide yapmayacağım sizce hangisini almalıyım ?

Asus A68HM-K CPU Belleğini Artırma nasıl yapılıyor acaba.BIOS ayarlarından bulamadım yardımcı olurmusunuz acaba ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı