Çözüldü ASUS P5KPL-AM SE anakart için işlemci önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BadPikachu

Femtopat
ASUS P5KPL-AM SE Anakart'ım için (LGA775 söket) MSI Radeon RX 550 2GT lp OC 2 GB GDDR5 128Bit ekran kartı alacağım.
Onun yanına ise şu an kullandığım işlemci yerine (Core2 Q8200) Xeon E5450 modlu 2.el işlemci almayı düşünüyorum (259.99TL)
Xeon işlemci modlu olduğu için BIOS'u modlamam gerekiyormuş eğer modlamaz isem işlemci ısınırmış, Xeon yerine aynı performansta veya 1-2 tık üst veya alt seviyesinde aynı fiyata (daha üst fiyatlara gücüm yetmiyor) 230-260 TL bir fiyat aralığında işlemci arıyorum (2.el olupta gidip alma şansım yok kargo şart)
Rica etsem yardımcı olur musunuz abiler?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.<3.

Çözüm
Aynı anakart ile q9550 kullanıyordum e5450 ile kafa kafaya bir işlemci. Herhangi bir modlama gerektirmiyor. Xeon işlemci de kullandım modlamak çok basit 2 dakikalık bir bios update yeterli oluyor. Dediğim işlemciyi bulamazsanız xeon modlama konusunda yardımcı olabilirim.
Aynı anakart ile q9550 kullanıyordum e5450 ile kafa kafaya bir işlemci. Herhangi bir modlama gerektirmiyor. Xeon işlemci de kullandım modlamak çok basit 2 dakikalık bir bios update yeterli oluyor. Dediğim işlemciyi bulamazsanız xeon modlama konusunda yardımcı olabilirim.

Çözüm
Xeon işlemci almanızı öneririm. O sokete göre sanırım en iyi işlemci Xeon olacaktır. Çekirdek ve izlek sayısını yüksek tutmaya bakın. İşlemciye overclock yaparsanız o ekran kartını da rahat besler render işlerinizi de görürsünüz. Site önerisi verirseniz işlemci önerisinde bulunabilirim.

Hocam, bence bunu alın geçin. GET ilanı sorun olursa iade edebilirsiniz. Kartı besleyebilir. Hayırlı olsun.

O zaman işlemci'yi aldığım zaman yeni konu açarım seni'de etiketlerim olurmu abi?

Geri
Yukarı