Asus p7h55 m anakarta 9500GT takabilir miyim?

Dark_blue

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Asus'un P7H55-M anakartını kullanıyorum. Bu anakarta Nvidia GeForce 9500 GT ekran kartı takmak istiyorum. Fakat anakartım DDR3 bellekleri destekliyor.

Ekran kartımın üzerindeki bellekler ise DDR2. Bu durumda uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen GDDR5 belleklere sahip bir ekran kartı takabilirsin anakartına. Fark etmez. Ayrıca yanlış bilgi vermeyelim. Bazı anakartlar hem DDR3, hem de DDR2 bellek desteğine sahip olabiliyor.

Bu arkadaşın kartında bulunmasa da, özellikle DDR2-DDR3 geçiş döneminde G41 yonga setli birçok anakartta bu destek vardı.

İstersen GDDR5 belleklere sahip bir ekran kartı takabilirsin anakartına. Fark etmez. Ayrıca yanlış bilgi vermeyelim. Bazı anakartlar hem DDR3, hem de DDR2 bellek desteğine sahip olabiliyor.

Bu arkadaşın kartında bulunmasa da, özellikle DDR2-DDR3 geçiş döneminde G41 yonga setli birçok anakartta bu destek vardı.

Hocam DDR2 / DDR3 (Combo) özelliği anakartta görülmediği için belirtmedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı