ASUS PCE-N10 vs TP-Link WN881ND

mag339

Kilopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
PCI-e destekli bir Wireless adaptörü arıyorum ancak bu iki ürün arasında kaldım. Maalesef modem kablo ile bağlanamayacağım konumda ve USB adaptörlere daha önceki deneyimlerimden dolayı pek güvenmiyorum. 130TL bütçem var ve en çok önerilen 2 seçenek bu adaptörler. Bu gece sipariş edeceğim. Sizce hangisini almalıyım?

PCI-e destekli bir Wireless adaptörü arıyorum ancak bu iki ürün arasında kaldım. Maalesef modem kablo ile bağlanamayacağım konumda ve USB adaptörlere daha önceki deneyimlerimden dolayı pek güvenmiyorum. 130TL bütçem var ve en çok önerilen 2 seçenek bu adaptörler. Bu gece sipariş edeceğim. Sizce hangisini almalıyım?

Bence TP-Link-TL-WN881ND modelini almalısın ama yinede Ac ve Ax destekli bid kart alsan daha iyi olurdu .

Bence TP-Link-TL-WN881ND modelini almalısın ama yinede Ac ve Ax destekli bid kart alsan daha iyi olurdu .
Yorumun için teşekkür ederim ancak maalesef ac modeller için bütçem yetersiz.

Asus olanı kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum. 5 Metre mesafede bağlantı sıkıntısı yaşıyor. TP-Link olan çift antenli 300Mbps görünüyor, o daha mantıklı.
Kullanan birisi olarak yaşadığınız sıkıntıyı biraz daha açabilir misiniz? TP-Link olanda karar kıldım ancak merak ettim. Ayrıca konuda bulunması iyi olur başka arkadaşlara da yardımcı olur. Teşekkür ederim.
------------ Düzenleme -----------
Ürün (TP-Link WN881ND) elime ulaştı ancak sinyal gücü çok zayıf internet sitesinden indirdiğim sürücüyü de kurmama rağmen benim ve komşularımın internetleri dahil hiçbir ağı görmüyor. Sadece bilgisayarın yanında paylaştığım telefonun internetini görüyor. Aygıt yöneticisinden şu ayarları buldum:

Ek Açıklama 2019-12-13 132225.png

Bu ayarların nasıl olması gerek? Veya benim kaçırdığım bir ayar mı var? BIOS'u da kontrol ettim fakat ilgili bir ayar bulamadım (Anakartım Gigabyte B-350M Gaming 3). Ağ listesinin görüntüsü:

Ek Açıklama 2019-12-13 133248.png

Sadece bilgisayarın çok yakınındaki telefonumu görmekte.
------------ Düzenleme -----------
Antenlerini 5 dB olanlarla değiştirdim. Durum aynı. Yok mu yardım edecek?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı